Ohlédnutí za finálovým kolem v Karviné

Motto:
„Finále MČR v mažoretkovém sportu není problém uspořádat, pokud má člověk chuť a čas. Vždy je k tomu ale zapotřebí nutná dávka nadšení pro uskutečnění věci.„ Iva Poláková
Mistrovství České republiky díky velké návštěvnosti diváků, podpoře města Karviná a podpoře Moravskoslezského kraje pokryla příjmy, všechny výdaje spojené s organizací soutěže. Nejen po finanční stránce, ale i po stránce organizační se realizace soutěže vydařila. Zpětná vazba od diváků, vedoucích mažoretkových skupin, mažoretek i osobností v čele s primátorem města Karviné, Ing. Janem Wolfem, který byl přítomen zahájení a finálové kolo prohlásil za otevřené, byla především pozitivního názoru. Kladná kritika byla i na moderátorku celé soutěže, přispěla ke správnému a rychlém chodu dvoudenního maratónu. Vedoucí skupin kladně hodnotili výběr prostor pro konání soutěže. Zimní stadion v Karviné má dostatek parkovacích míst, jak pro osobní automobily, tak pro autobusové výpravy, což není vždy pravidlem. Dalším plusem jsou jeho velké prostory, kde má téměř každá mažoretková skupina své zázemí. Soutěžící mažoretky byly odměněny krásnými medailemi a poháry, což bylo odměnou za jejich skvělé výkony. Jako v každém sportovním odvětví, tak ani soutěžím v mažoretkovém sportu se nevyhnou poranění. Pro takové případy byla připravena zdravotní služba; byla vždy k dispozici na viditelném místě a ve správný čas poskytla ošetření. Kladně hodnotíme práci všech, kteří se podíleli na samotné organizaci. Po celé dva dny odváděli stoprocentní a bezchybnou práci. Dokázali zabezpečit chod soutěže tak, aby předešli nežádoucím situacím. Stále nám však trošku pokulhává udržení pořádku na tribunách, šatnách a sociálních zařízeních. Tuto záležitost jsme v letošním roce museli zajistit specializovanou úklidovou firmou.
Poznatkem do budoucna pro všechny je udržení správné atmosféry během soutěže. Tou je mimo jiné znalost a správný výklad pravidel.
Vyzkoušelo se několik novinek (od startovních listin, veřejného hodnocení…) což je důležité k dalšímu rozvoji mažoretkového sportu.
Závěrem je nutno podoktnout, že práce vyhlašovatele celé soutěže „České federace mažoretkového sportu“ si velice vážíme. Vypořádala se soutěžním rokem s maximálním nasazením a velmi uspokojujícím výsledkem. Mažoretkový sport se stává stále více populárnějším sportovním odvětvím, což nám dokazují počty přihlášených formací a věříme, že v dalších letech se tento trend udrží.

Za klub mažoretek Michelle Ivana Poláková
Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru