Pátá kvalifikace v Chotěboři

Stejně jako v Nýrsku, měla „ mažoretkovou“ premiéru sportovní hala Domu dětí a mládeže Junior v Chotěboři.
V pořadí 5. kvalifikace se zúčastnily mažoretky z 11 klubů: Cheeky Cheerky Hradec Králové, vedoucí Aneta Brindová, Hraběnky Kamenice, vedoucí Markéta Novotná, Minima Husinec, vedoucí Dana Kubíčková, Mona Náchod, vedoucí Monika Bergerová, Scarlett Kutná Hora, vedoucí Michaela Palečková, BABETKY Pacov, vedoucí Gabriela Dvořáková, PM Stars Pardubice, vedoucí Veronika Tlapáková, Mažoretky Ruda nad Moravou, vedoucí Pavlína Dubinová, Mažoretky Severovýchod Zábřeh, vedoucí Dana Koryčánková, TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, vedoucí Alena Heroutová a domácí Mažoretky Bella Junior a TJ Alexis Chotěboř a bylo ohodnoceno 117 formací.
Místní pořadatele se velice dobře připravovali, kvalifikaci pro MČR organizovali poprvé a měli zájem připravit pro soutěžící co nejlepší podmínky nejen pro předvedení jejich soutěžních sestav, ale také jim poskytnout dobré zázemí, jako i pohodlí pro obecenstvo.
I tato 5. kvalifikace byla vysílána živě s komentováním, které se těší oblibě, což potvrzuje sledovanost; z komentovaných přenosů je vyšší.
Soutěž zahájil pan Tomáš Škaryd, starosta, spolu s ředitelkou DDM Junior paní Alenou Jandovou a ředitelkou soutěže paní Lenkou Ondráčkovou. Hned na poprvé měla soutěž i svoji porotu VIP, ve které přijal místo pan starosta. Do poroty usedl spolu s paní Danou Vavruškovou a Janem Klementem. I tentokrát získaly 4 soubory jak v dopoledním, tak v odpoledním programu od poroty VIP sladkou odměnu.
„Dnešní funkce člena poroty si vážím, hodnotit mě baví, dříve jsem se věnoval tanci, byl jsem aktivním tanečníkem, tak je mi tento sport blízký. V hodnocení se zaměřuji na výraz, dávám body za radost a nadšení“, sdělil člen poroty, pan Klement.
Propojení haly s DDM je vhodné pro zázemí soutěžících, k dispozici je tak více šaten. Oddělené vstupy pro veřejnost a mažoretky, vyhrazený prostor pro rozcvičování a nástupy na ceremoniály, to jsou aspekty, které také přispěly k pohodovému průběhu soutěže.
Soutěži v Chotěboři se kvalifikační kola přehoupla do druhé poloviny. Zpětné vazbě se věnuje pozornost, ve finálových kolech se od zpětné vazby upouští. Stále si mohou kluby doplňovat názvy svých formací, nepoužívat gelové nebo sypké třpytky, diplomy za 7. a další místa se vyzvedávají u stolku hlasatele, je otevřeno přihlašování do soutěže Golden mažoretka, postupy jsou zveřejněny na webu, kde není stanovena hranice znamená, že postupy nejsou pro nižší počet soutěžících formací omezeny.
Za soutěžící mažoretky poděkovala za organizaci soutěže místní mažoretka, Ivana Šenková.
Kvalifikaci ukončila ředitelka soutěže, paní Lenka Ondráčková a úplnou tečku za pátým kolem udělaly mažoretky samy společnou skladbou Hooray majorettes
Poděkování patří nejen dětem za předvedené výkony, ale také všem, kteří se spolupodíleli na přípravě a průběhu soutěže a také těm, kteří soutěž řídili nebo hodnotili.

Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru