Po dvacáté v Bělotíně

Šestý Bělotínský pohár se konal v kooperaci obce Bělotín s Českou federací mažoretkového sportu a Základní a mateřskou školou Bělotín. Pořadí pohárové soutěže nebylo tak důležité, jako skutečnost, že se v Bělotíně soutěžilo v mažoretkovém sportu v nepřetržité řadě po dvacáté.

Po vypuknutí pandemie v roce 2020 byl Bělotínský pohár jedinou soutěží, která se uskutečnila v souladu se soutěžním kalendářem a v následujícím se stal Bělotín pořadatelem kvalifikačního kola za okolností mimořádných opatření, v náhradních termínech a přispěl k udržení motivace závodnic.

Sportovní zázemí základní školy, vstřícné ředitelství školy, podpora obce, to jsou nezbytné atributy, bez kterých by závody nebyly možné.

Sobotní závody byly zkouškou připravenosti před starty v kvalifikačních kolech 29. ročníku MČR.

Všechny čeká náročná sezóna, na startovních listinách je zapsáno téměř 1 200 formací. Některé z nich zhlédneme v přímém přenosu z mistrovství světa na ČT sport, přenos bude vysílán v pátek, 26.08. ze sportovní haly Královka, v Praze.

Letošní pohár byl udělen skupině, která získala nejvíce bodů. A tou se stal tým seniorek s náčiním hůlka, z klubu MikáDo Karviná.

Pohár předal starosta, pan Eduard Kavala: „Dvacet let je dlouhá doba, rádi jsme se stali hostiteli závodů, ale je to zavazující, snad dosáhneme ne těch 25 pořadatelských let“, byla slova starosty.