Po dvou letech ve sportovní hale Královka

Pod záštitou primátora hl. m. Prahy, Dr. Zdeňka Hřiba a za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy, zaplnily sportovní halu Královka (nad Královskou oborou, Praha-Bubeneč), ve dnech 21.-23.10.2021, mažoretky.

Na již osmém Mistrovství světa v mažoretkovém sportu a druhém Světovém poháru mažoretek závodily o prvenství skupiny a malé formace s různými druhy náčiní, ve věkových kategoriích kadetky (8-11 let), juniorky (12-14 let) a seniorky (15 a více let).

Největší výpravu tvořily tradičně domácí mažoretky, největší zahraniční výprava byla z Ruska. Soutěž byla sice poznamenaná prošlými i současnými opatřeními Covid 19, přesto přinesla děvčatům neskonalou radost ze srovnávání svých výkonů. Část soutěže mohli sledovat diváci na ČT sport nebo u živého vysílání (on-line) prostřednictvím www.majoretsport.cz.

Narůstající kovidová čísla svědčí o tom, že se soutěžní dny konaly „v hodině dvanácté“. Problémy s účastí byly nejen od zahraničních klubů, ale také se promazávala jména na startovních listinách z řad domácích.

„Bohužel jsou situace, které nelze ovlivnit, jako například moment, kdy děvčatům došla zpráva o pozitivním výsledku na Covid 19 ve čtvrtek odpoledne a musely jsme vybalovat kufry. Samozřejmě jsme oba dny MS poctivě sledovaly a některá děvčata dokonce se slzami v očích. V současné době se těšíme až neočkovaným slečnám skončí karanténa a my se budeme moci zase naplno vrhnout do trénování a příprav na novou sezónu“ napsala Tereza Kremrová, SK mažoretky Paprsky Hlučín

Nevyzvednuté diplomy i zapomenuté věci byly doručeny „Chtěla bych poděkovat za zaslání diplomu a poháru našim děvčatům. Přejeme hodně pohody a odpočinek po náročném podzimu“, napsaly kolegyně z Rudy nad Moravou.

Velký dík patří všem, kteří se o realizaci osmého ročníku zasloužili, podíleli se na něm anebo jej divácky podpořili.

Závěrem citujeme větu Evy Oberherrové, která poděkovala jménem mažoretek v zahajovacím ceremoniálu, coby čerstvá Mistryně ČR v mažoretkovém sportu v disciplíně baton, sólo, junior „Slibujeme, že budeme i nadále podporovat mažoretkové hnutí, přispívat ke sportovnímu vzdělání, zlepšovat vzájemné porozumění a prohlubovat své sportovní výkony s cílem učinit sportovní svět bohatší, respektující mažoretkový sport, patřící nám, děvčatům“.

Přejít nahoru