Poprvé do Moskvy

Naše cesta, ač jsme se všemožně připravovaly, začala malou komplikací, defektem na autě. Odstranění závady chvíli trvalo a my se obávaly, že nestihneme odlet. Na letiště jsme přijely těsně před uzavřením přepážky pro odbavení. Let byl v pohodě, v Moskvě po přistání už byla tma, letělo se proti času, rozdíl byl o dvě hodiny více, než právě bylo v Praze. Na letišti na nás čekalo auto a dovezlo nás přímo k hotelu, který nás již z dálky vítal svým zářivým osvětlením. Byly jsme nadšené i jeho interiérem.
Ráno byla prohlídka Moskvy, odpoledne jsme předváděly prvky na semináři Masterclass. Nejprve jsme my učily zahraniční mažoretky a pak jsme byly samy ,,školeny“, a to specialisty pro twirlingové prvky Jonathanem Orlovem z Kanady a Jeanem Michelem Ruellem z Francie.
Další den pokračoval seminář Masterclass v jiné sportovní hale, kde jsme také asistovaly naší trenérce, mezinárodní rozhodčí a lektorce paní Monice Bergerové. Na semináři byla děvčata z různých částí Ruska, některá to do Moskvy měla téměř tak daleko, jako my z Česka. V neděli nás čekala už ,,jen“soutěž. Tam byla zřejmá rodící se velká zahraniční konkurence. Holky jak z Ruska, tak i z ostatních zúčastněných států, jsou velmi šikovné.
Byly to velmi náročné dny, účast na dvou seminářích, kde jsme ruským mažoretkám pomáhaly s chorografiemi a učily je nové prvky jak s batonem, tak s pom poponem, konverzace o jednotlivých prvcích v cizím jazyce, to nebylo úplně jednoduché. Soutěž byla pro nás časově náročná, poslední starty jsme šly až v pozdních večerních hodinách a i přesto se nám ze všech startů podařilo přivézt cenné kovy. Zůstalo nám za to plno nových zážitků, kamarádství, zkušeností a dá se říct, že to byla cesta za poznáním. Jsme rády, že jsme se mohly Masterclasu, soutěže a celé cesty do Moskvy zúčastnit.

Za MONA Náchod členky výpravy: Černá Adéla, Alena Ouředníková, Hejčlová Monika, Kordíková Nora, Kordíková Valérie

Stránka soutěžeStránka soutěže

Stránka Master-classStránka Master-class

FB: Mona NáchodFB: Mona Náchod

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru