Postřelmovské mažoretky se loučí

Po 5 sezónách účasti na mistrovství ČR v mažoretkovém sportu postřelmovské mažoretky končí, takže si dovolíme malou rekapitulaci našeho působení v mažoretkovém klání. Pro náš vstup do celorepublikové mažoretkové soutěže a IFMS jsme se rozhodli v r. 2015 po velkém úspěchu našich děvčat na soutěži „Litovelský pohárek“. Pro naše děvčata to tehdy byla velká motivace, a proto se trenérka Hanka Kukulová a nadšení rodiče rozhodli jejich elán a pohybový talent posunout o úroveň výš. Příležitostí pro nás byl právě vstup do federace ČFMS, která byla nejbližší našemu stylu a požadavkům.
Do seriálu MČR jsme vstoupili v r. 2015 kvalifikací v Hradci nad Moravicí, odkud postřelmovský tým postoupil do finále výkonnostní třídy B ve Valticích. Pak následoval přestup do třídy A a naše každoroční účast na finále MČR v Náchodě. I přes silnou konkurenci týmů z větších měst se ve třech posledních letech mažoretkám z Postřelmova dokonce podařilo postoupit na MS do Prahy. I když děvčata nevybojovala medaili, svou účast na MS vnímala jako obrovský úspěch a byla hrdá na to, jak reprezentují svoji školu a vesnici, kde jak říká naše trenérka, „mažoretkou je každá holka“. Náš tým tak může být motivací pro další začínající mažoretky, že i malý oddíl bez perfektního zázemí, sponzorů a speciální pohybové a taneční průpravy, se může ve finále MS utkat s nejlepšími mažoretkovými oddíly.
Závěrem bychom chtěli poděkovat ČFMS za vysokou úroveň soutěže, pořádajícím klubům za perfektní organizaci a zázemí, nezapomenutelnou atmostéru při soutěžích, snahu rozhodčích o rovný přístup ke všem týmům a objektivní hodnocení a zvlášť paní Martě Pavelkové za její vstřícnost a cenné rady v začátcích.
PS: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Za postřelmovské mažoretky Helena a Tomáš Černí

„Postřelmovské mažoretky v r. 2015 startovaly v kvalifikaci v Hradci nad Moravicí, tehdy se soutěž konala ve sportovní hale hotelu Belaria (sportovní hala školy neměla ještě tribunu pro diváky). Jejich podařená formace klaunů zpestřila soutěžní den. Na kvalifikaci byla přítomna delegace z běloruského Brestu, taneční školu Černý lotus zaujal mažoretkový sport natolik, že jej chtěli vidět naživo. Máme za to, že postřelmovké mažoretky byly pro ně inspirací, protože se skupinou klaunů pak reprezentovali Bělorusko na Mistrovství Evropy v Crikvenici. Přesto, že soutěžní období mažoretek z Postřelmova nebylo dlouhé, zapsaly se do historie mažoretkového sportu. Možná se postřelmovským po soutěžním prostředí zasteskne a znovu se zapíší na startovní listiny.“

Marta Pavelková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru