Pro halu v Dolních Beřkovicích bylo kvalifikační kolo zatěžkávací zkouškou

„Za celou dobu, co zde hala stojí, jsme tak velkou akci, která by zaplnila tolika soutěžícími a diváky všechny prostory, tribuny a technikou zatížila sítě, ještě neměli.“ konstatoval Pavel Školka, správce haly.
Do Dolních Beřkovic se na 3. kvalifikační kolo sjely mažoretky z následujících klubů:
Berušky a Ladybirds Benešov nad Ploučnicí, Dance club Spirit Kladno, DDM Hořice, DDM Modřany Praha, Kaspi Přeštice, Květinky T.J. Sokol Kladno, Mažoretky Bailar Praha T.J. Sokol Petrovice, Mažoretky TS Airai, Minima Husinec, Mirabell Teplice, Queens Štětí a domácí mažoretky Panterky
Soutěž přijely pozdravit mažoretky Stonožky s fanklubem z Nové Paky. Mimo soutěž byla jejich exhibiční vystoupení zařazena do programu a zpestřila tak celý sportovní den. Děvčata si tak vyzkoušela vystoupení před publikem, před svým startem na domácí půdě, v dubnovém kvalifikačním kole v Nové Pace.
Dolní Beřkovice byly do soutěžního kalendáře zařazeny na přání Panterek, místního klubu mažoretek, které o konání soutěže usilovaly a staly se tak místním pořadatelem, ředitelkou soutěže byla Kateřina Nová, vedoucí klubu. Po řadu let Panterky reprezentují svou obec v oblasti mažoretkového sportu a tak mohly předvést na domácí půdě jeho současnou úroveň. Soutěž v zahajovacím bloku pozdravila paní Michaela Smolová, místostarostka obce a starosta obce, pan Miroslav Hrdý prohlásil soutěž za zahájenou. Po celou dobu soutěžního programu byli představitelé obce přítomni a ujali se i předávání ocenění soutěžícím. Místní klub obdržel z rukou starosty pohár za reprezentaci obce, (obdobně jako SK Paprsky Hlučín ve 2. Kvalifikačním kole), Panterky za to slíbily, že se budou snažit i nadále šířit dobré jméno Dolních Beřkovic, což náležitě ocenilo obecenstvo bouřlivým potleskem.
Pro soutěžící bylo zase jiné místo konání soutěže vítané, děti rády poznávají jiná místa. Pro místní pořadatele je to zatěžkávací zkouška, pro pořadatelské štáby, jako je zpracování výsledků, řízení nástupů, živého vysílání, ozvučení a další, vyžaduje změna přizpůsobení se novému prostoru s různými technickými podmínkami. V takových případech je vhodnější volnější obsazení soutěže co do počtu formací, což se i tentokrát vyplatilo. Výpadek elektrického proudu přece jen soutěž zdržel, vedení haly se za technickou závadu omluvilo. Při nižším počtu formací nejsou plně obsazeny jednotlivé disciplíny a věkové kategorie patřičným počtem formací, tudíž získat medaili není zas až tak náročné. V kvalifikaci ovšem platí, že je nutné získat postup do vyššího kola. Na bodové limity pro postupy si soutěžící ještě musí nejméně týden počkat, i když jsou nedočkaví a postupy by rádi znali. Po třetím kole je počet ohodnocených formací ještě nízký a nemá vypovídající hodnotu. Pro sestavení programu ve vyšších kolech by bylo ideální stanovit postupy až z kompletních celorepublikových výsledků, rovnoměrněji by se naplnila jejich kapacita.
V Dolních Beřkovicích byla překryta podlaha nově pořízeným povrchem, od dosavadního se liší jen oranžovou obvodovou lajnou, snad se bude mažoretkám líbit nejméně tak, jak plocha s lajnou modrou a dosáhnou na ni takové výsledky, kterými se zařadí k elitě mažoretkového sportu.

Marta Pavelková

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru