… první den ECH (12.06.2019)

První soutěžní den patřil juniorkám s náčiním baton a seniorkám s pompony, večer patřil VIP hostům, presidentům zúčastněných zemí a delegátům.
Je samozřejmé, že slunečné počasí, které teplem nešetří, se odráží i na teploměru v hale. Hala je sice klimatizovaná, ovšem počet startujících a zaplněné tribuny dotují halu teplem z vnitřního prostoru. Přesto je v hale podstatně lépe, než ve venkovním červnovém žáru. Pořadatelé při sestavování programu počítali i s touto variantou, vyhlašování výsledků zařadili na startovní listiny po každé ucelené disciplíně tak, aby účastníci mohli halu co nejdříve opustit a věnovat se rekreaci. Bylo vynecháno sice oblíbené, ale na čas náročnější hodnocení s průběžnými výsledky tak, aby se čas strávený v hale minimalizoval. To se povedlo a v době, kdy měla ještě startovat poslední formace, byly už vyhlášeny výsledky a halu se s úklidovou četou připravovala na další soutěžní den.
V hale byla pro pódiová vystoupení instalována standardizovaná plocha, stejná, jak ji soutěžící znají ze soutěží pod hlavičkou IFMS. Pochodové defilé, do kterého se nezařazují gymnastické nebo jinak náročné prvky, může startovat i na jiném povrchu, tzn., jakým je hala opatřena, pokud to správa haly dovolí. Taková možnost snižuje nároky na dopravu (z ČR) i na instalaci. Druhou možnosti je kombinace trasy se standardizovaným povrchem a s parketami. K této variantě však byla vznesená připomínka, dopolední pochody byly po parketách. To byla jediná připomínka celého dne.
Na večerním setkání se diskutovalo nejen o průběhu mistrovství, ale také o současných stavech a výkonnostní úrovni mažoretek, o trendech mažoretkového sportu a možnostech konání mistrovství v různých zemích. Nechejme se překvapit, ale výběr místa s ohledem na udržení kvantity a kvality soutěžících, je omezující.
Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru