Řád Elišky Přemyslovny je ocenění za probdělé noci, říká Marta Pavelková

Olšovec – Je duší a hybatelkou dění v Olšovci. Marta Pavelková je čerstvou držitelkou Řádu Elišky Přemyslovny, který převzala v pátek v Poslanecké sněmovně jako jedna z jednadvaceti žen z celé republiky

Marta Pavelková je iniciátorkou a zakladatelkou společnosti Patriot, která připomíná historické události obce, ale především organizuje a podporuje současné akce, například Křeslo pro patrioty.
Podílela se na organizaci Dne kultury na zámku v Hranicích a založila soutěž O nejlepší koláče, salát a slivovici. Organizuje soutěže a zájezdy, včetně Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu.

„Byl to úžasný zážitek. Kolektiv oceněných tvořily pouze ženy, jeden velký příběh vedle druhého. Je to pro mě mimořádná záležitost,“ prozradila Marta Pavelková.

Spolu s dalšími oceněnými si mohla prohlédnout sochu Elišky Přemyslovny, která se zrovna loučí se sedmiletým Karlem – umělecké dílo bude veřejnosti oficiálně odhaleno prezidentem republiky až v listopadu.

Řád Elišky Přemyslovny vnímá Marta Pavelková jako nejvyšší ocenění, kterým byla kdy poctěna.
„Tak velké ocenění jsem ještě nikdy nedostala. V naší republice a obecně mezi lidmi platí, že když něco děláte dobře, tak to přeci děláte proto, aby to bylo dobré. Málokdo vás ale pochválí a všichni ví, co kritizovat. Na druhou stranu vás právě kritika žene dopředu,“ zmínila paní Pavelková.

Novým impulsem pro další organizování je teď právě významná cena.
„Je to ocenění za bezesné noci a odpovědnost, kterou nesete za všechny aktivity, které děláte. Zároveň je to závazek k tomu, aby člověk v činnosti pokračovat,“ dodala žena, která ani na moment nezahálí.
V těchto dnech připravuje další nemalé akce – pátý ročník Mistrovství světa v mažoretkovém sportu a také další ročník Mistrovství České republiky v tomtéž odvětví.

Autor: Iva Najďonovová, www.hranicky.denik.cz

Oficiální stránky článku Oficiální stránky článku


Paní Marta Pavelková je duší a hybatelkou dění v obci Olšovec. Je iniciátorkou a zakladatelkou společnosti Patriot, která připomíná historické události obce, ale především organizuje a podporuje současné akce, například „Křeslo pro patrioty.“ Ve městě Hranice se podílela na organizaci akce „Dny hranické kultury,“ založila soutěž o nejlepší koláče, salát a slivovici. Na akci se prezentovaly dobročinné organizace, například. „Mama help.“
Od roku 94 se podílí na činnosti občanského sdružení mažoretky. Organizuje soutěže a zájezdy, především Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.
Podílí se na vydávání historických publikací z Hranic a okolí, její osobní archiv je mnohým zdrojem informací.
Její činnost, podpora akcí, jako je soutěž v pečení dortů, otevření soukromé galerie, zahájení výstav, je pro mnohé okolní obce příkladná a inspirující. Především však je důvodem k setkávání lidí, předávání zkušeností a tím obohacující životy druhých.

Oficiální stránka řádu Oficiální stránk a řádu

Ocenění předal pan Karel Andrle.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru