RADOTÍN – MČR 2023

Třídenní finále malých formací v Radotíně

Od pátku do soboty se střídaly formace výkonnostní třídy A, neděle patřila třídě B, ve které hned ráno startovaly nejmladší mažoretky do sedmi let. I když se teprve se soutěžním prostředím seznamují, jejich vystoupení zaujala nejen diváky na zaplněné tribuně, ale i hodnotitelé s pobavením sledovali jejich zaujetí i roztomilost.

Byly to nádherné i náročné tři dny. Malé formace s porovnáním se skupinami vypadají sice skromněji, ale mají své kouzlo, dávají vyniknout jedincům.

Základní kola malých formací (sólo, duo-trio, mini) byly do kalendáře zařazeny samostatně, a tak tomu bylo i pro finále. Zavedení tohoto modelu se předpokládá opakovaně, tzn. i pro příští rok.

Ještě jednou děkuji za pozvání a poznání pro mne sportovního odvětví, které jsem do této chvíle moc neznal (nebo pouze v podobě součásti nějakého slavnostního úvodu jiné akce). Věřím, že se Vám celé mistrovství po organizační stránce, i co se týče výkonů, podaří a všichni z Radotína odjedou spokojeni“, uvedl ve své zdravici pan Karel Hanzlík, starosta Radotína.

Sestřih z finále v Radotíně odvysílá ČT sport v premiéře v sobotu, 3.6., v 8:55 h a v repríze ve středu, v 16.15 h

Přejít nahoru