Vytvořte si jedinečnou sbírku medailí
Jste mažoretka, trenérka, rodič nebo fanoušek mažoretkového sportu?
Chcete vlastnit sbírku jedinečných medailí z Mistrovství světa v mažoretkovém sportu?
Pro sběratele nabízíme neudělené medaile.
Medaile jsou „znehodnocené“, tzn. s části stuhy, zarámované nebo v etuji (krabičce).
Cena 550,-/ks vč. poštovného
V případě zájmu o vybranou medaili nás kontaktujte na: info@majoretsport.cz
Stručný přehled ražených medailí
ZLATÁ, STŘÍBRNÁ, BRONZOVÁ – WCH 2023
Aversu medailí dominuje hedvábná textura, nezakrytá část nese text X. World Championship Majorettes Sport
Deset je považováno za dokonalé andělské číslo, protože obsahuje číslo jedna, které je univerzální kolem říší a nul, které jsou symbolem hmoty, ze které je stvořeno vše ve známém i neznámém světě. Tato dvě čísla dohromady vytvořila něco dokonalého a dostatečně silného pro jakoukoli konverzi v životě.
Latinské rčení „Panta rei“ znamená, že všechno plyne a všechno se mění. Toto andělské číslo nám říká-nebojte se změnit, změna je dobrá. Tento obrázek zobrazuje tuto měnící se kvalitu ve všem, co je kolem nás. V numerologii je deset často označován jako symbol neustálých změn a proudící energie.
V dolní části je uveden rok 2023, univerzální rok 7 v numerologii. Sedmička je jednou ze silnějších duchovních číselných vibrací, která souvisí s mystikem léčitelem a hledačem pravdy. Toto číslo je základem Pravdy, Probuzení a Vzestupu z nižších dimenzionálních paradigmat. V horní části medaile nechybí logo hostitelského města Ostravy. Na reversu je pak umístěno logo Moravskoslezského kraje, donátora pořízení medailí a logo vyhlašovatele soutěže.
Když přeložíme stuhu přes medaili, vidíme v kulatém otvoru ve středu medaile písmeno W, první písmeno slova World nebo obráceně M, první písmeno slova Majorette; tato dvě písmena tvoří logo soutěže. Pokud stuhu obrátíme, pak je v kulatém otvoru vidět O, první písmeno názvu města Ostravy nebo také O jako písmeno řecké abecedy, „Origo, označení pro počátek.
Modrá barva stuhy je barva klidu a stability, tradice, vody, význam se přesouvá i do polohy věrnosti a oddanosti, je to barva ženská, což přímo mažoretkový sport definuje. Stejně tak jeho vývoj, současný stav i budoucnost významově definují symboly uvedené na medailích.
ZLATÁ 2022
STŘÍBRNÁ 2022
BRONZOVÁ 2022
Při prvním pohledu na medaili se může se zdát, že medaile není celá, že do celistvého kruhu, coby symbolu jednoty, ji část chybí.
Ovšem nechybí; je to jen vyjádření nestandardních události, které ovlivnily a zkomplikovaly mnohé, mažoretkový sport nevyjímaje.
Je to symbol víry, že stejně jako měsíc na obloze doroste do svého úplňku, tak doroste do původní celistvosti mažoretkový sport.
Zřetelně je znázorněná hůlka, nejčastěji používané náčiní mažoretek, ale v půlkruhu lze najít symboliku třásní, ve vlnovkách povívání praporů.
Dominantní je římská číslice IX., pořadové označení ročníku. Devítka má však svůj numerologický význam, je to číslo zakončení, dovršení a naplnění.
K tomu zvolená vínová barva stuhy symbolizuje duchovní sílu, něhu, jemnost, oddanost, je to barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů.
ZLATÁ, STŘÍBRNÁ, BRONZOVÁ 2019
Medaile pro VII. ročník Mistrovství světa v mažoretkovém sportu čekají na vítěze.
Na přední stranu (avers) umístil grafik logo Prahy, logo soutěže a pro historii důležité údaje, jako je plný název, ročník a datum.
Medailím dominuje mašle – stuha svázaná do ozdobné kličky a skutečná stuha s motivem dekorace z okraje medaile, zvýrazněná stejně jako logo WCH královskou modří. Královská modř představuje především jasnost vnímání vnitřního i vnějšího, chápání a přijetí psychického spojení,
které vede k nadzemské říši (někdy také nazývané říší andělů).
Dále pak odvahu a odhodlání projít touto branou a žít vlastním přesvědčením, důvěrou a věděním. Pokud člověk tento proces přijme, stává se pro něj samozřejmostí neutralita a objektivita, neboť dokáže vidět každou záležitost ze všech stran. Královská modř také harmonizuje naše osobní motivace, vnímání a očekávání, jakož i tendenci k váhavosti. V dobách, kdy potřebujeme řešit náročné a úporné záležitosti je dobré s královskou modří meditovat. Zadní straně dominuje logo IFMS, v čistém prostoru okolo, mašli nahradil dominantní motýlek, společenský doplněk starý čtyři století.
ZLATÁ, STŘÍBRNÁ, BRONZOVÁ 2019
25 let mažoretkového sportu v ČR
Jedním z důležitých atributů MČR jsou medaile. Jejich výběr a konečná grafická úprava, aby korespondovala s danou událostí, nebývá zas až tak jednoduchá. O to víc je třeba brát zřetel na důležitost správného výběru, protože po udělení se stávají medaile důkazem historie. Mažoretkový sport, který vznikl v roce 2001 a předcházelo mu několik let vývoje od r. 1994, vstoupil letos v nepřetržité řadě do 25. sezóny. V porovnání k lidskému životu je 25 let téměř jedna jeho třetina. Taková událost si zaslouží větší pozornost a toho jsou si vědomi i organizátoři letošního ročníku.
Na medailích si dali opravdu záležet a jejich konečná podoba oválného tvaru s číslem pětadvacet lemována ornamentem, není náhodná, představuje slunce a jeho paprsky pro rozveselení mysli a nálady. Pestrobarevnost medailových stuh je vyjádřením vlastností mažoretkového sportu, který je bezesporu dynamický, flexibilní a vyjadřuje rovnováhu mezi pohybovou průpravou, choreografií a práci s náčiním předváděných soutěžních formací.
Další barvy stuhy jdou také s dobou a svou barevností kopírují módní trendy letošního léta.
ZLATÁ, STŘÍBRNÁ, BRONZOVÁ 2018
ZLATÁ, STŘÍBRNÁ, BRONZOVÁ 2017
Pátý ročník, si zasloužil pečlivý výběr a originalitu vzhledu medailí, včetně stuhy. Byla použitá i složitější technologie výroby, která je časově i finančně náročnější. Celopotištěná stuha po zavěšení vypadá zajímavě, je výraznější. Bílá barva byla zvolena pro motiv míru a čistoty mažoretkového sportu.
Podobná asociace byla zvolena i u grafiky, která je skrytá a je to silueta holubičky s větvičkou v zobáku.
Motiv holubičky je na obou stranách medaile, a to v horní části, mezi hůlkami, silueta holubičky může připomínat i srdce.
Z kombinací výřezů a výčnělků, které byly v letošním roce použity také poprvé, vzniklo vyobrazení pěti hůlek , což rovněž symbolizuje V. ročník.
Místo konání, hlavní město, zobrazuje čtvercové logo Prague. Barevná kombinace na stuhách se stala motivem pro upomínkové předměty na V. World Champioship Majorettes Sport.
ZLATÁ, STŘÍBRNÁ, BRONZOVÁ 2015
Hlavními znaky pro medaile 2015, významově velmi odlišnými, se staly Kazachstán a doba. Symbolika inspirovaná Kazachstánem značí prvenství v reprezentaci na mezinárodním mistrovství pořádané IFMS. Doba znamená rozdíl mezi časy, který má na medailích symbolizovat historii WCH Majorettes Sport.
Avers medaile je olemován ozdobou, která je částečně odvozena od vlajky Kazachstánu (mažoretky z Kazachstánu se poprvé zúčastnily WCH); vlajce Kazachstánu dominuje Slunce, pod kterým je Orel. Slunce je zdrojem života a energie, které má okolo sebe 32 paprsků (sluneční paprsky jako obilí). Na medailích je ve zjednodušené grafice 16 (polovina) opakujících se paprsků s upraveným tvarem a stejným počtem půlkruhů. V každém půlkruhu je vyobrazena silueta orla. Dětská silueta orla poukazuje na to, že složitá věc může být chápána i jako jednoduchá. Umístění vyjadřuje přání, aby komunikace a spolupráce se všemi přáteli mažoretkového sportu a členy IFMS byla jednoduchá a tvůrčí. Vnitřní kruh je lemován malinkým opakujícím se nápisem www.ifms-majorettes.com. Tyto stránky přináší informace o vývoji a soutěžích sportu mažoretek. V horní polovině vnitřního kruhu dominuje logo WCH, pod ním je umístěna silueta zeměkoule s názvem soutěže, což symbolizuje, že svět patří mažoretkám a mažoretky světu.
Revers medaile je ve znamení výrazu „Doba“. Doba vyjadřuje historii WCH. Inspirace Pražským Orlojem není nahodilá; orloj jako klenot historie, jako umělecká a technická památka neustále budí zájem domácích a zahraničních turistů a je nejnavštěvovanějším místem na Staroměstském náměstí v Praze (první listinná zmínka o Pražském Orloji je z roku 1410). Dominantním, ale přesto mírně skrytým prvkem je číslovka 3, vystupuje z řádně naskládaných čísel na ciferníku. Znamená třetí ročník WCH Majorettes Sport v Praze.
V grafice medailí je nezbytné datum a místo soutěže zajímavě umístěné na paprscích stroje času s logem IFMS. Barva stuhy je vybrána z prvního písmene loga soutěže WM; právě první písmeno W je žluté (zlaté). Rozměr stuhy je 900x30mm a „vychytávkou“ je její přetočení. Při dekorování se medaile netočí na hranu, ale v celé své ploše zdobí prsa medailistů.