Šesté kvalifikační kolo v Hradci nad Moravicí

Druhou dubnovou sobotu, 14. 4.2018, se konalo v Hradci nad Moravicí, ve spolupráci s Českou federaci mažoretkového sportu a pod záštitou mezinárodní federace IFMS, 6. kvalifikační kolo 25. ročníku MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek. Již pátým rokem jsou mažoretky Charlie, za podpory města Hradec n. M., pořadatelé jednoho z kvalifikačních kol. Za dvacet pět let konání MČR hostilo mažoretky město Hradec n. M. již po sedmnácté. Tato soutěž má ve městě tradici od roku 1997.Příznivcům mažoretkového sportu přineslo malý přehled o soutěžních kláních v rámci celé sportovní sezóny 2018 minulé vydání hradeckých novin, podrobnější informace jsou zveřejněny na webových stránkách: www.majoretsport.cz.
Víceúčelovou halu ZŠ v Hradci, kde se soutěž konala, obsadilo od samotného rána téměř 600 mažoretek a v průběhu celé soutěže se vystřídalo více než 500 diváků. Další příznivci tohoto sportu mohli soutěž sledovat prostřednictvím internetu v živém vysílání s komentářem a i diváci u internetu tak mohli získat naprostý přehled o dění na soutěžní ploše. Archivní přenos soutěže naleznete rovněž na webových stránkách www.majoretsport.cz, stačí kliknout v kalendáři na Hradec n. M., případně přímo, zde je odkaz:http://www.vysilamezive.cz/video/587-mcr-v-mazoretkovem-sportu-2018/.
Co do počtu soutěžících, byl v Hradci zapsán na startovní listiny nejvyšší počet formací, a to 197. Soutěž byla rozdělená na výkonnostní třídu A a B. Mažoretky, zařazené do věkových kategorií, soutěžily v disciplínách podle druhu náčiní (hůlka, třásně, flag nebo v kombinaci náčiní – mix). Celkem bylo uděleno 1100 medailí.
V zahajovacím ceremoniálu se představili hosté, místostarosta pan Mgr. Patrik Orlík, ředitelka základní školy Mgr. Radka Očadlíková a soutěž oficiálně zahájil starosta, pan Josef Vícha. Státní hymnu, již tradičně, zazpíval sólista Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, pan Peter Svetlík. Hlasatelkou soutěže byla již pátým rokem moderátorka Rádia Čas, Petra Češková.
Je dobře, že spolek Charlie může reprezentovat své město Hradec n. M nejen jako místní pořadatel, ale také jako soutěžící tým. Předpokládáme, že jako v letech předešlých se mažoretky Charlie probojují až na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Snahou členek je podat co nejlepší výkony a hájit barvy svého města. Spolek Charlie rád uspořádá i v příštích letech některé z kol Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a přispěje k podpoře rozvoje mažoretkového sportu a věhlasu svého města Hradec nad Moravicí.
Poděkování patří všem, kteří pomohli v realizaci letošního soutěžního kola, a to ZŠ Hradec nad Moravicí za poskytnutí soutěžních prostor a zázemí pro mažoretky včetně jídelny, městu Hradec za finanční podporu, PČR a MPO za dohled nad bezpečností dětí, dobrovolným hasičům Žimrovice za požární dohled, všem sponzorům a ochotným rodičům, kteří přispěli k celé organizaci a také všem příznivcům mažoretkového sportu.
Regionální televize pořídila záznam ze soutěže, které odvysílá v pravidelném zpravodajství, poté bude odkaz na vysílání zveřejněn na www.majoretsport.cz (kalendář, Hradec n. M.)
Úspěchy mažoretek Charlie můžete sledovat na klubovýchinternetových stránkách v sekci úspěchyhttp://www.mazoretky-charlie.cz/, živé vysílání daných kol MČR http://www.vysilamezive.cz/

Vedení spolku mažoretek Charlie

Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru