Šesté a poslední kvalifikační kolo

Zruč nad Sázavou

Mažoretky Kamenice, Mažoretky LILI Brno, Lassies Brno, Princezny Hluboká nad Vltavou, CheekyCheerky Hradec Králové, Mažoretky HulPraHulice, Mažoretky Junior Chotěboř, ZUŠ Jirkov, Dance club Spirit Kladno, Scarlett Kutná Hora, Neonky Moravská Nová Ves, Babetky Pacov, Tarabičky Nové Strašecí, Anife Rosice, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Pusinky Říčany u Brna, Šuměnky ZŠ a MŠ Šumná, Klub mažoretek Valtice, Klapeto ZŠ TGM Vimperk, Klub mažoretek Zakřany a domácí TJ Jiskra Zruč nad Sázavou.
Již potřetí patřila ve Zruči sportovní hala spolu se zázemím školy mažoretkám. Šesté a poslední kvalifikační kolo letošní sezóny zaplnily soutěžící především z kraje Jihomoravského, také Jihočeského, ale i soutěžící, kterým byly starty přeloženy na poslední termín z důvodu nemocnosti nebo byly do kvalifikace přihlášeny v pozdním termínu. Samozřejmě, že na startovních listinách nechyběly mažoretky místní. Tak jako všechna předešlá kola, tak i kolo ve Zruči mělo své živé vysílání a že bylo co vysílat a hlavně komu, svědčil zájem unikátních účastníků již od samotného zahájení.
Pan starosta, Mgr. Martin Hujer, stejně jako v předešlých letech prohlásil soutěž za otevřenou. Všechny pozval na nově vybudovanou rozhlednu, která se stala zajímavým výletním místem, je vidět z oken haly a naopak, z rozhledny lze sledovat dnešní mažoretkové dění u haly. K odlehčení atmosféry, která je před soutěží plná napětí, očekávání a nervozity, si dovolil malou poznámku o kloboucích M. Pavelkové, což nastoupené mažoretky náležitě ocenily svým potleskem.
Ve Zruči startovaly některé kluby vůbec poprvé a jejich startů zde bylo ve srovnání s ostatními kvalifikacemi nejvíce. Na brífinku vyjádřily vedoucí obavy „z nového“, ale všechny formace startovaly v souladu se soutěžním řádem, v novém prostředí se orientovaly bez rozdílu s ostatními a výkony, které formace předvedly, byly ve srovnatelných dimenzích jako výkony soutěžících, kteří v soutěži startují opakovaně. U nově zařazených formací do soutěže může být nevýhodou, že ještě nemají osvojená pravidla a v sestavách pak chybí prvky povinné nebo zařazení prvků s určitým stupněm náročnosti. Ve Zruči, stejně jako ve všech ostatních kvalifikačních kolech, byly vedoucím podávány o předvedeném stavu formací informace (zpětná vazba).
Ředitelkou soutěže byla paní Alena Heroutová, která po posledním medailovém ceremoniálu prohlásila soutěž za ukončenou. Paní Heroutová byla již po dvakrát oceněná městem za práci s dětmi a mládeži ve volnočasové aktivitě mažoretky a za pořádání soutěží.
Živé vysílání sledovalo 5 400 unikátních diváků.

Oficiální stránky kvalifikace 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru