V. Silesia Grand Prix (SGP) na zimním stadiónu Sareza Ostrava

Zatímco loňský ročník byl do soutěžního kalendáře zařazen na poslední chvíli, ten letošní byl již zařazen řádně a místním pořadatelem byl klub Daisy Ostrava spolu s TJ Sokol v Porubě. ¨
Na startovní listinu bylo zapsáno 230 formací, vloni 154. Do Poruby se sjeli soutěžící nejen z Česka, ale také ze Slovenska a Polska, z těchto klubů:
AMA Opava, Andria Hrabová, Charlie hradec nad Moravicí, Cheeky Cheerky Hradec králová, Dračice Bystřice, Dům dětí a mládeže Hořice, Elité Ostrava, Excelent Dolní Benešov, Daisy Ostrava, Gina Brodek u Přerova, Hvězdičky Postřelmov, Ještěrky Branka u Opavy, Juventus Karviná, Kala Havířov, Klub mažoretek Valtice, Lexy Kroměříž, Mažoretky Bella Junior Chotěboř, Mažoretky DDM Bílovec, Mažoretky Petra Studénka, Michelle Karviná, MiKaDo Karviná, Minima Husinec, MK Ballerisimo Hlučín, Neonky Moravská Nová Ves, PV Team Vimperk, Taneční klub JOY Orlová, Dance studio NOISE Prešov, SK, Mažoretky Edit Staškov, SK, Panterky MDK Gliwice, PL, Tupot Dabrowa, PL.
Soutěž zahájil pan ing. Petr Mihálík, starosta Úřadu městského obvodu Poruba, za přítomnosti paní Mgr. Zuzany Bajgarové, místostarostky, ing. Borise Blažeje, starosty TJ Sokol a pana Jakuba Jandy, poslance Parlamentu ČR a vítěze Světového poháru ve skocích na lyžích. Pan poslanec převzal záštitu nad konáním celé akce. Ředitelem soutěže byl pan Radim Oberherr a jeho zástupkyní paní Denisa Gelnarová, která je trenérkou a vedoucí klubu mažoretek Daisy.
Prostor zimního stadiónu byl upraven jako v soutěžích MČR na část soutěžní a část pro rozcvičování. Tento model se stal již běžným standardem a pro tak velkou soutěž je nezbytný, stejně jako umělohmotná plocha, studio pro průběžné výsledky nebo jednobarevná centrální dekorace. Stanoviště pro zdravotníky, ozvučení či živé vysílání už je samozřejmostí. Stadion Sareza byl hostitelem mažoretkové soutěže poprvé a na mažoretky si počkal, uplynulo celých 5 let, kdy jsme tam byli na obhlídce. Když se v roce 2013 připravovala 20. soutěžní sezóna, byla podána kandidatura na pořádání mistrovství Evropy a právě místem konání měl být stadion Sareza. Z konání evropského šampionátu však sešlo, ve složce „možnosti hal“ zůstala jen cenová nabídka. Ale když se nepovede jedno, povede se druhé; v témže roce se konalo první mistrovství světa, ale místem konání byla zvolena Praha. Ale kdo ví, co se ještě vygeneruje.
Startovní listiny s uvedením pravděpodobného času startů jsou u soutěžících v oblibě, na soutěž tak mohou přijíždět postupně. Služba u registrace tak sice musí fungovat v průběhu soutěžního dne, ale lze konstatovat, že i tato „maličkost“ je zase vstřícným krokem pro pohodlí soutěžících. Po Silesia GP je připraven ještě Memoriál Jiřího Necida s magiským číslem 7 ve Vimperku a nově zařazená soutěž Back Together v Přerově.
Pohár International Federation majorettes Sport byl zaslouženě udělen domácímu klubu Daisy Ostrava.
Ještě jednou děkujeme za přijetí a spoluorganizaci soutěže a uvidíme, se dá ještě do Ostravy vymyslet

Marta Pavelková
Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru