ŠKOLENÍ HRADEC KRÁLOVÉ BAT 2023

Závěrečné školení vzdělávajícího bloku 2022/23 pohybové techniky je za námi, shodně jako prosincové, pod vedením Mgr. Anny Merenusové, tentokrát však rozšířené o práci s náčiním baton.

Školení se konalo v sobotu, 7. ledna 2023, ve sportovní hale Třebeš, v Hradci Králové. Hala je pro taková školení ideální, disponuje vhodným prostorem s kobercem, zrcadlovou stěnou a vysokým stropem.

V rámci zahřátí si účastníci vyzkoušeli sestavu na hudbu zaměřující se na základní kroky, koordinaci, držení těla i náročnější pohyby, které v našem sportu využíváme. Zařazen byl i rozbor prvků v prostoru a jejich kombinace.

Důraz byl také kladen na nejčastější chyby v pohybové technice, které se objevují na soutěžních choreografiích a lektorka dala několik typů, jak je odstranit.

V rámci gymnastiky byly zařazeny ukázky tréninku na zpevnění celého těla i těžších gymnastických prvků s možností převedení do praxe. V druhé půlce školení se začalo s ukázkami didaktických her s náčiním baton, které lze zařadit pro začátečníky při seznamování se s náčiním nebo i starším kategoriím pro zpestření tréninků, soustředění apod.

Následující náročnější prvky s náčiním předvedla asistentka Aneta Vacková, se kterou si v závěru školení mohli účastníci zatančit připravenou choreografii plnou těžké práce s hůlkou propojenou ladnými tanečními pohyby.

Školení se neslo v příjemné atmosféře a věříme, že si jeho absolventi odvezli cenné rady a zkušenosti.

Mgr. Anna Merenusová,
rada instruktorů

Přejít nahoru