Školení v Hradci Králové

Další, ze série podzimního turnusu školení, vyhlašovaných federací, se uskutečnilo v sobotu 16.11. Školení bylo zaměřeno na oblast gymnastických, tanečních a baletních prvků. Hradec Králové, kde se školení konalo, se stal velmi rychle plně obsazeným, někteří účastníci přijeli až z Opavy a Havířova.
Lektorka Anna Merenusová (Bergerová), ač byla zdravotně indisponována (zranění dolní končetiny), pohotově zareagovala a přizvala si jako partnerku jednu z nejlepších českých závodnic v sólových choreografiích s třásněmi, Romanu Ptáčkovou. Romana potvrdila zodpovědný a náročný přístup k tréninku, předvedla baletní průpravu a flexibilitu. S odborným vedením kurzu si dle slov Anny poradila promptně, přínosem byla i její svěřenkyně a nadějná juniorská závodnice Anika Dominová, jako její asistentka.
Účastníci mohli vyzkoušet základy baletu i s krátkou baletní choreografií, prvky gymnastiky a akrobacie i s nácvikem záchrany a dopomoci, správné techniky protahování a jeho zdravotní rizika. Na závěr školení měli všichni možnost předvést své připravené choreografie a vyslechnout si připomínky lektorek, které upozorňovaly především na držení těla, techniku nášlapů, otoček a pohybu do prostoru.
Účastnice školení 30.11.2019 v Trutnově se mají na co těšit, bude se stejným obsazením.
Anně přejeme brzké uzdravení, školitelkám a školeným děkujeme za jejich zájem o rozvoj mažoretkového sportu

Rada instruktorů (trenérů)
Stránka školeníStránka školení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru