Soutěž ve Zruči nad Sázavou vzbudila zájem novinářů

Pořadatelské město Zruč nad Sázavou přivítalo soutěžící MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek podruhé

Vloni se zde konalo finálové kolo výkonnostní třídy „B“ s náčiním třásně Article 2014, letos kvalifikační kolo, v pořadí páté. Diváci dostali možnost shlédnout všechny disciplíny a věkové kategorie v obou výkonnostních třídách. V soutěži bylo zastoupeno 27 mažoretkových klubů z těchto měst a obcí: Blatná, Brandýs nad Labem, Hluboká nad Vltavou, Hořice, Hradec Králové, Jirkov, Kolín, Kněžice, Kutná Hora, Kynšperk nad Ohří, Náchod, Písek, Praha, Přeštice, Šlapanov, Teplice, Trutnov, Vimperk, Zábřeh, Zbiroh a domácí Zruč nad Sázavou.
Místní sportovní hala je ideálním prostorem pro tento moderní sport, propojení se školou poskytuje širší zázemí pro soutěžící, tribuna pohodlí pro diváka a prostor haly umožňuje plochu pro rozcvičování mažoretek a je vhodné i stanoviště pro rozhodčí. Vstup do prostoru haly je ve Zruči podmíněn sportovní obuví, což je v některých případech nepochopitelné pro turistický doprovod a takové nařízení někteří neradi dodržují. Je nutné si uvědomit, že pořadatelé mažoretkového sportu usilují o zajištění co nejlepších podmínek soutěžícím pro předvedení jejich soutěžních sestav, což si vyžaduje i zvýšené finanční náklady. Proto je důležité si možnosti soutěžit ve vhodných halách vážit a nařízení provozovatelů plně respektovat.
V úvodu pozdravila všechny soutěžící, diváky a hosty svým vystoupením místní skupina Poupata, ve které byli zařazeni dva chlapci. Podle slov paní Aleny Heroutové, která je trénuje, jsou Poupata nové naděje. V odpoledním programu soutěžil sólista Rösler Filip s hůlkou i třásněmi, předvedl elitní výkon, a pokud bude pro chlapce vzorem a motivací, pak se máme na co těšit.
Pan Mgr Martin Hujer, starosta, ocenil mažoretkový sport jako další možnost volnočasové aktivity. Paní Aleně Heroutové, vedoucí mažoretek Alenky, byla udělenaza její aktivity „Cena města“.
Po celou soutěž byla v porotě VIP přítomna paní PaedDr. Alena Podaná, zástupkyně ředitele školy a paní Mgr. Martina Fialová, vedoucí odboru kultury, školství a sportu. Předáváním cen VIP poroty a medailí udělaly radost mnoha soutěžícím. „Byl to perfektní soutěžní den“, řekla o soutěži paní Fialová.

MCRmajoret_264
Grandseniorky Baton Hluboká nad Vltavou, Andílci

Šéfredaktorka Kutnohorského deníku vyčlenila pro soutěž ve Zruči nad Sázavou celou stránku. V průběhu soutěžního programu výkonnostní třídy „B“ redaktorka deníku fotila, dělala rozhovory a živě se zajímala o mažoretkový sport.
Pozornost a obdiv publika získala také skupina věkové kategorie nad 26 let z Hluboké nad Vltavou. Hlubocké Princezny soutěžily v historii MČR poprvé a o soutěži jejich vedoucí, Tereza Kadlecová, napsala:
„Děkuji a děkujeme za skvělý soutěžní den, musím říci, že oproti některým nepostupovým soutěžím byl tento soutěžní den ve Zruči opravdu skvěle zorganizovaný, vše mělo vysokou úroveň, prosím předejte pochvalu organizátorům a všem, kteří se na dnešním dni podíleli.“
Nejen mažoretky z Hluboké, ale také mažoretky z Prahy, Kolína, Brandýse nad Labem byly novými účastnicemi a jejich sestavy měly v MČR svou premiéru. A jak si vedly? Překvapivě dobře. Není snadné „naskočit“ do tak náročné soutěže, kterou MČR v mažoretkovém sportu je; osvojení pravidel, formát soutěže a hodnocení si vyžaduje své.
Výkonností třída „A“ zaujala svými vysokými až elitními výkony a mnohé z nich, pokud se nic nestane, uvidíme v soutěžích nejvyšších.
Ve Zruči velice dobře zapracovala děvčata z řízení nástupů. Při takovém počtu účastnic dovedly umístit na plochu všechny soutěžící bez zbytečných posunů tak, že i na fotografiích vypadají nastoupené soutěžící týmy a formace bezvadně.
Některým soutěžícím v průběhu soutěže spadly čepičky nebo se zuly cvičky. Z obecenstva se po ukončení sestavy v takových případech ozvalo: „Dám boty“ a „Klobouk dolů“


Oficiální stránky kvalifikačního kola ve Zruči nad Sázavou Article 2014

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru