Soutěžní sezóna 2018 – Nýrsko

Mažoretková skupina Ametyst DDM Nýrsko má nakročeno do nové soutěžní sezóny. Již po několikáté se pouští do sestavování nových choreografií. Čerpá z již několikaletých zkušeností získaných nejen na domácí půdě, ale i v rámci celorepublikových soutěží.
Právě zde jsme měli možnost nabrat nejen inspiraci, ale zejména motivaci pro další výkony. Současně jsme odpozorovali průběh samotných soutěží, jejich skladbu a organizaci. Proto se již jako zkušená skupina můžeme ucházet o pozici pořadatele několika takových soutěží jako je například Pohár Ametystu, který se tradičně uskuteční i v nadcházející sezóně.
Za velkou výzvu považujeme i pořádání kvalifikačního kola na MČR v mažoretkovém sportu, na které jsme v minulých letech museli cestovat přes celou republiku. Letos nám bylo umožněno aktivně se podílet na vytvoření zázemí této akce. Tato kvalifikace je však pouze první zastávkou na naší cestě k dosažení cíle. Doufáme, že se díky ní posuneme k dalším metám v podobě postupu na Mistrovství republiky v Karviné či Kladně a Mistrovství Evropy v chorvatské Crikvenici. Snem nás všech je pak nepochybně vypracovat se na Mistrovství světa, které proběhne v Praze.
Přes tyto velké cíle však víme, že je důležité stále na sobě pracovat, radovat se z drobných osobních pokroků každého z nás a zejména cítit radost z týmové sounáležitosti.

Mirka Sloupová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru