Stochov se hostováním patnácti soutěží řadí do popředí na žebříčku pořadatelských měst

Před ním jsou Hořice, Bělotín a Hradec nad Moravicí. V minulém roce se zde konala soutěž v odloženém, podzimním termínu, za mimořádných opatření. Za odvahu a u příležitosti patnácté soutěže obdržel starosta, pan Roman Foršt spolu s tajemníkem úřadu, panem Romanem Klusákem, pamětní medaili.

„Je to milé překvapení, medaile je krásná, vezmu ji ukázat na zasedání zastupitelstva a poté vystavíme v zasedací místnosti“, dodal pan starosta.

Ve Stochově usilovaly o postupy kluby:
Sobota:
All Stars mažoretky TJ Sokol Turnov, Bella Junior Chotěboř, Crazy mažoretky Roudnice nad Labem, Dům dětí a mládeže Modřany, Fantasy Přerov, Grace Brno, Květinky T.J. Sokol Kladno, LV 2 Sokol Písek / Písek, Majorettes Sokol Třebíč, Mažoretky Bailar Praha – T.J. Sokol Petrovice I., Mažoretky Hraběnky Kamenice – Olešovice, Mažoretky Panterky Dolní Beřkovice, Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky TS Airai, MK Ballerisimo Hlučín, Mona Náchod, Tarabičky Nové Strašecí, PREZIOSO Sokol Blatná, SK mažoretky Paprsky Hlučín, SKP Nymburk

Neděle:
CHEEKY CHEERKY Hradec Králové, Dance Ardent Hradec Králové, Dům dětí a mládeže Stonožka Nová Paka, Glory Praha – Chodov, Grace Brno, Koloseum Dance Team Štěnovice, LASSIES Brno, LV 2 Sokol Písek, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Panterky Dolní Beřkovice, Mažoretky Sirius Praha, Minima Husinec, SARRA Trutnov, Sevensport Příbram, Šuměnky Šumná, STARLETTE České Budějovice, Taneční skupina Coralina Pardubice, Vinohradské mažoretky DDM Praha

Na startovní listinu byly zařazeny také další druhé starty, tentokrát čtyři, novinka letošní sezóny ve zkušebním provozu. V poměru ke startujícím formacím, byl jejich počet sice zanedbatelný, ale vyzkoušení v praxi je pro zavedení do pravidel nezbytné. V příští sezóně se mohou stát druhé starty už samozřejmostí.

Po mnoha letech se z obecenstva bubnovalo, či jinak hlučně fandilo, dokonce se fanouškům zdálo, že doprovodná hudba je na rozdíl od jiných soutěží málo hlasitá. O tom, zda bubnování, či hlasitá hudba závodnice opravdu povzbuzuje, lze polemizovat. V každém případě platí, že již řadu let existuje hygienická norma hladiny hluku a tuto se jako pořadatelé snažíme dodržovat. V uzavřených prostorech, kde je hluk, a to i hudba, pokud jde o děti, vychází doba jejich pobytu na čtyři hodiny, hluk 83 dB. Před nadměrným hlukem je třeba chránit nejen děti, ale i dospělé. Jak má v nadměrném hluku pracovat taková porota, být soustředěná, objektivní, trpělivá a pokud možné s úsměvem? Závodnice mohou na našich soutěžích přicházet dle itineráře, výsledky jsou vyhlašovány v časových intervalech cca po třech hodinách, o pauzách, včetně polední přestávky je zvukový klid. Dobrý výkon oceněný potleskem obecenstva je pro závodnice nejen odměnou, ale i povzbuzením.

Zakladatel mažoretkového sportu, pan Jiří Necid, v době, kdy bubny, píšťalky či jiné nástroje byly jakousi módou, řekl, že mažoretkový sport se stane opravdovým sportem, až budou diváci pozorně sledovat soutěžící a dobrý výkon odměňovat potleskem. Posledních deset let to tak v našich soutěžích funguje, měl by určitě radost.

Po ukončení druhého soutěžního dne, který byl s kratším programem, následovalo vygenerování celostátních výsledků. Celostátní výsledky jsou základem pro rozdělení formací do výkonnostních tříd a udělení postupů.

Postupy se udělují nejprve pro vybrané malé formace postupující do semifinále, poté následuje udělení ve všech disciplínách a věkových kategoriích, a to dle získaných bodů do naplnění možné kapacity každého dne ve vyšších soutěžích.

Příští soutěž, kterým je semifinálové kolo, se koná 14.05.2022 v Nové Pace

Přejít nahoru