Téměř 150 formací se utká v kvalifikačním kole pro Mistrovství ČR mažoretek v Bystřici

V neděli, 29. března 2020, přivítá Bystřice již po čtvrté mažoretky v kvalifikačním kole pro 27. ročník Mistrovství ČR v mažoretek. Ačkoliv by se dalo říct, že kvalifikace je v Bystřici už tradicí, letošní ročník bude přece jen trochu jiný. Bude se jednat o celodenní kvalifikační kolo výkonnostní třídy B, jediné na Moravě. Děvčata, která soutěží v této výkonností třídě, jsou většinou začátečnice, které se s mažoretkovým sportem teprve seznamují. Také to mohou být ty mažoretky, které už sice nějaké zkušenosti se soutěžením mají, ale v rámci MČR ještě nestartovaly. Soutěžící se budou snažit podat co nejlepší výkony, protože ti nejlepší z nich potom postoupí do semifinále či do finále a odtud až na evropský nebo světový pohár mažoretek.

Kvalifikační kolo navštíví spolu s hostujícími Dračicemi 25 týmů. Na startovní ploše se vystřídá okolo 370 mažoretek, přičemž největší zastoupení budou mít mažoretky Lassies Brno, Lexy Kroměříž, SK Provo Brno a samozřejmě domácí Dračice Bystřice. Jak již bylo naznačeno, sjedou se k nám soutěžící ze všech koutů Moravy – avšak z největší dálky přijede i jedna reprezentantka Čech, mažoretka z týmu Bailar Praha.

V Bystřici má mažoretkový sport několikaletou tradici. Domovskou organizací je Dům dětí a mládeže Bystřice, pod kterou mažoretky a roztleskávačky Dračice také spadají. DDM pořádá nejen kvalifikační kolo, ale také nepostupovou pohárovou soutěž Bystřická hůlka. Soutěž se koná za podpory Obce Bystřice, která se dlouhodobě spolupodílí na rozvoji sportu a mládeže v obci. Je třeba zmínit i posledního partnera, a to je ZŠ a MŠ Bystřice – škola propůjčuje pro účely kvalifikace prostory – sportovní halu, šatny, třídy a další zázemí.
I když se jedná o výkonnostní třídu B, budou se mít diváci bez pochyby na co těšit. V posledních letech se mažoretkový sport posouvá více a více kupředu, tudíž i výkonnostní třída B nabízí kvalitní výkony a propracované choreografie. Mažoretky budou usilovat o postup do finále ve své třídě, která bude letos v Kladně a odtud na Evropský mažoretkový pohár do Crikvenice, Chorvatsko a ty nejlepší z nich uvidíme na Světovém mažoretkovém poháru v Praze.

Srdečně zveme všechny příznivce mažoretek a mažoretkového sportu k nám do Bystřice. Těšíme se na všechny mažoretky, roztleskávačky i trenérky a přejeme všem hodně štěstí!

Stránka soutěžeStránka soutěže

Přejít nahoru