Třetí kvalifikace v Nýrsku

Tentokrát měla „ mažoretkovou“ premiéru sportovní hala v Pošumaví, v Nýrsku, v Havlíčkově ulici. Místním pořadatelem bylo Sdružení rodičů a přátel DDM Nýrsko, z.s.
V pořadí 3. kvalifkace, následující po Hořicích, byla plná očekávání, zda vše proběhne v zavedených standardech. Část poroty, štáb zpracování výsledků a režie čekal téměř 300 kilometrový přejezd ze sobotní soutěže a rozšířené respirační choroby byly hrozbou jak pro počty ve startovních listinách, tak pro realizační štáby. Kluby z Pošumaví přijely v dostatečném počtu a do Nýrska dokonce vážily cestu mažoretky až z Teplic nebo mažoretky z Prahy. Na startovní listiny byly zapsány formace z 12 klubů:
Prezioso Sokol Blatná s vedoucí Hanou Novotnou, TS Airai Borek s vedoucí Šárkou Hollerovou, Aliens DDM Písek s vedoucí Veronikou Kupcovou, fyzická osoba Písek martina Černá, LV2 Sokol Písek s Lenkou Vavříkovou, Mažoretky Písek s vedoucí Andreou Žákovou, Bailar mažoretky Praha s vedoucí Danielou Radeckou, fyzická osoba Přeštice Magdalena Dobišová, Kaspi Přeštice s vedoucí Lenkou Kašparovou, Sevensport Příbram s vedoucí Terezou Tylšovou, Mirabell Teplice s vedoucí Miluši Ramešovou, Mažoretky Klapeto Vimperk se zastupující vedoucí Eliškou Kubálkovou a domácí Ametyst Nýrsko s vedoucí Evou Koryťákovou. Na startovních listinách bylo zapsáno 118 formací, startovalo se také ve dvou výkonnostních třídách a v pěti věkových kategoriích.
Roli hlasatele přijal pan Jan Suda a bylo velice milé se po letech setkat. Pan Suda patřil mezi první hlasatele mažorekového sportu a spolu se svoji manželkou, paní Marií Sudovou, významně obohatili mažorekový sport s klubem Bonbon Klatovy. Pohybová, baletní a taneční průprava, originální choreografie, citlivý výběr hudby reagující na pocity mladé generace, to byla pozitiva, která se stala na několik let pojmem. Na summitu mažoretkového sportu v Praze, v listopadu 2016, bylo manželům Sudovým uděleno ocenění „Za přínos mažoretkoému sportu“.
Celá 3. kvalifikace byla vysílána živě, tentokrát bez komentáře, celý záznam je zveřejněn na www.majoretsort.cz, stejně jak výsledkové listiny, hodnocení rozhodčích nebo celorepublikové výsledky. I tentokrát byly výsledky zpracovány kompletně v nové aplikaci, ověřování je důležitým krokem pro výsledný produkt.
Samotná soutěž v Nýrsku měla ve své premiéře svižný průběh, počtem formací byla srovnatelná s předešlými dvěma koly. Bylo na co podívat a stejně jako v předchozích dvou kolech lze tvrdit, že i z kvalifikace v Nýrsku budou kluby zastoupeny až na Mistrovství světa v Praze.
Realizace kvalifikačního kola v Nýrsku byla pro místní pořadatelé generálkou pro odzkoušení prostorových podmínek, stravovacích a ubytovacích služeb, potřeby nutného inventáře k vlastní realizaci, řízení nástupů, jako i k výběru zvukaře a dalších služeb, nutných k zajištění sledu programu.
Soutěž oficiálně otevřela paní Soňa Hladíková, místostarostka města. Její úvodní proslov byl velice výstižný, děkujeme. Paní místostarostka se spolu s paní Pavlínou Karlovskou, ředitelkou Domu dětí a mládeže Nýrsko a paní Martinou Jiříkovou, lektorkou Domu dětí a mládeže a Evou Koryťákovou, ředitelkou soutěže, zhostily medailových ceremoniálů .
Za soutěžící mažoretky poděkovala za organizaci soutěže místní mažoretka, Natálie Lokajová.
Prohlášením ředitelky soutěže, paní Evy Koryťákové a společnou skladbou Hooray majorettes (dobře ji „střihly“ mažoretky Bailar Praha), bylo 3. kvalifikační kolo v Nýrsku ukončeno.
Ještě jednou děkujeme všem, kteří se o konání 3. kvalifikačního kola zasloužili. Jestli se něco nelíbilo, řekněte nám to, kritika nás posunuje dopředu. Jestli jste byli se soutěži spokojeni, řekněte to dál, motivuje to děti k dalšímu zájmu o tuto volnočasovou aktivitu.
Po tomto kole se zveřejňují postupy, samozřejmě, že u více obsazených disciplín a věkových kategorií. Ty méně obsazené budou zveřejňovány postupně, po dalších kolech, až bude známa jejich výkonnostní úroveň. Jedno malé upozornění; být „zlatý“ v kvalifikačním kole neznamená automatický postup, důležitý je počet získaných bodů!

Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru