Upozornění na některé technické chyby

V hodnocení v kvalifikačních kolech (Dolní Benešov a Stochov) byly zaznamenány technickým rozhodčím chyby, které se opakovaly u více soutěžících. Nejčastější chyby:
1. Nedodržení předepsané výše podpatků s náčiním hůlka (baton), a to ve všech věkových kategoriích. V pravidlech je uvedeno:
Soutěžní sestavy jsou předvedeny v obuvi s podpatkem (za obuv se nepovažuji „piškoty“):
o kadetky minimálně 0,5 cm , maximálně 3 cm
o juniorky minimálně 2,0 cm , maximálně 7 cm
o seniorky minimálně 3,0 cm , maximálně 7 cm
Nedodržení výše podpatků u obuvi je penalizace 0,3 bodu od technického rozhodčího.
Za tuto chybu se penalizace tentokrát neudělovala. Doplnění pravidel o citované ustanovení bylo sice zveřejněno na webových stránkách a také na změnu bylo upozorněno na celorepublikovém semináři. Rozhodčí po konzultaci doporučili v kvalifikacích tento nedostatek ještě tolerevat; důvodem je skutečnost, že „přezutí“ soutěžících vyžaduje pro kluby určitou finanční i organizační zátěž. Tolerance však ve finále už platit nebude a nedodržení stanovené výše podpatků bude penalizováno podle pravidel.
2. Nedodržení obuvi s vysokou holeni (kozaček) u seniorek
U seniorek s náčiním hůlka (baton) platí, že sestavy předvádí v obuvi s vysokou holeni (výše v cm zatím stanovená není) nebo v obuvi (vždy se správnou výši podpatků) s imitací vysoké holeně. Za tento nedostatek se penalizovalo, protože povinné “kozačky” u seniorek se řešily opakovaně už v předešlých letech.
3. Nedodržování časového limitu
Dalším zjištěním bylo v nedodržování časového limitu. Vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnilo více klubů, které v MČR startovaly poprvé, se nedodržení časového limitu nepenalizovalo. Soutěžící, přeměřte si časy svých sestav, ve finále se tento nedostatek tolerovat nebude. Je škoda obdržet srážku za to, čemu se dá v klidu předejít.


Kvalifikace Dolní Benešov Kvalifikace Dolní Benešov

Kvalifikace Stochov Kvalifikace Stochov

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru