Úvaha k 27. soutěžní sezóně

Stejně jako ostatní sledujeme vývoj situace a očekáváme výsledky jednání vlády ve věci opatření „Covid 19“.

Vláda sice postupně uvolňuje některá opatření, o jiných jedná, ale zatím jsou pro zahájení MČR ještě nedostatečná. Rčení, že nemoc přichvátá na koni a odchází pěšky, je v našem případě více jak pravdivé.

Sestavení náhradního soutěžního kalendáře je naším zbožným přáním, uvádění konkrétních termínů je v současné době jen spekulativní. Vše závisí na tom, zda budou/nebudou povoleny akce s vyšším počtem soutěžících za přítomnosti diváků a zda budou/nebudou otevřeny hranice pro turismus.

Primátor hl. m. Prahy podpořil mažoretkový sport udělením záštity nad 8. ročníkem MS v podzimním termínu, město Nitra o konání ME velice stojí (další jednání je dohodnuto na květen), paní Holmanová, prezidentka svazu mažoretek ke společné soutěži BTH napsala: „Myslím si, že letos více než kdy jindy má tato soutěž potenciál a smysl a bylo by dobré, aby naše dvě organizace byly TOGETHER a udělaly společnou soutěž“. Nakloněna náhradním termínům jsou i pořadatelská města, ale…

Pokud by se vládní opatření, která by dovolila 27. ročník MČR realizovat, uvolnila v dohledné době (červen/červenec), bylo by ještě možné letošní ročník uspořádat. Jednou z variant je i konání dvou kvalifikací v jednom termínu v různých městech, tím by se „dohnal“ čas, který by se klubům musel dát pro natrénování sestav po tak dlouhé době. V opačném případě (tj. trvání omezení pro takové podniky, kterým MČR je) by se letošní ročník, včetně mezinárodních soutěží, přesunul na příští rok.

Všem přejeme zdraví a trpělivost a spolu s vámi věříme, že hrozba virového onemocnění již brzy pomine.

Přejít nahoru