Úvodník, Josef Doležel

Přelom roku je obvykle spojován s hodnocením předcházejícího a plánováním roku přicházejícího.
Největší událostí bylo již po 6. mistrovství světa. Nárůst počtu nominovaných formací a zvyšující se kvalita předvedených výkonů je výsledkem usilovné práce od tréninků až po organizaci vrcholné soutěže a všichni, kdo se na tomto podílí mají můj obdiv a poděkování.
Důležitými prvky pro nominování jsou nejen národní mistrovství, ale také mezinárodní postupové soutěže v mažoretkovém sportu, Grand Prix Pazardzhik, Bulharsko, Grand Prix Silesia Ostrava, CZ, Memoriál Jiřího Necida Vimperk, CZ, mistrovství Evropy Crikvenica, Chorvatsko, Back Together Přerov, CZ, Grand Prix Moskva, Rusko, všem zúčastněným a pořadatelům děkuji.
Medializací se mažoretkový sport dostává do povědomí veřejnosti, úspěšné bylo živé vysílání, on-line stream, soutěže sledovaly tisíce diváků. Poprvé v historii vývoje mažoretkového sportu vysílala televize ČT sport přímým přenosem klání mažoretkových skupin s náčiním hůlka a třásně. Zvyšující je i návštěvnost webových stránek www.ifms-majorettes.com.
Novinkou pro rok 2019 je konání mistrovství světa pro výkonnostní třídu B. Tato výkonnostní třída je určená pro nově startující, kteří se se všemi aspekty mažoretkového sportu ještě seznamují. K jejich motivaci je nutné porovnání výsledků, ale s vyspělými výkony třídy A je porovnávání obtížné. Zavedení nižší výkonnostní třídy až na mistrovství světa plně podporuji, věřím, že dětem a mládeži přinese pozitivní výsledky z prvních setkání s mažoretkovým sportem na vybrané úrovni. Pokud se tato novinka „chytne“ a poroste počet účastníků, pak se může mistrovství výkonnostní třídy B konat v jiném termínu a na jiném místě, v některé členské zemi.
Všem obětavým trenérům, choreografům, rodičům, soutěžícím, sponzorům a příznivcům mažoretkového sporta přeji hodně síly, inspiraci a štěstí.

Josef Doležel,
president IFMS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru