V Bělotíně po osmnácté

Bělotínský pohár zaštítila obec společně se Základní a mateřskou školou Bělotín. Zatímco se v tělocvičně soutěžilo, na protilehlém hřišti se konala obecní zabijačka a dobroty z vepřových hodů měli možnost ochutnat účastníci pohárové soutěže; se vším všudy, nechyběla ani štamprle slivovice nebo domácí zákusek.

Své výkony přijeli porovnat soutěžící z následujících klubů:
All Stars mažoretky Trutnov, paní Michaela Kopková. Turnov leží až v Libereckém kraji a a zastupoval jej pouze jeden soutěží, ale o to zajímavější, protože to byl hoch a ti jsou v soutěži k vidění jen vzácně.

Dům dětí a mládeže Bella Junior Chotěboř, klub tentokrát představil Jan Ondráček. DDM Bella Junior je v letošním roce pořadatelem kvalifikačního kola pro MČR, výkonností třídu A, takže se v Chotěboři uvidíme 22.03.2020

Cheeky Cheerky Hradec Králové, paní Aneta Brindová. Cheeky Cheerky letos pořádají finále pro náčiní třásně a kombinaci náčiní třásně s hůlkou. Jako závodnice jsou již zkušené a jaké budou pořadatelky se dozvíme ve dnech 01.-02.05.2020. Kdo se z dnešní soutěže probojuje až do finále, to uvidíme právě Hradci Králové.

Daisy Ostrava, klub představila Petra Přívarová, dovezly třetí největší výpravu. Vloni klub Daisy pořádal finále s hůlkou v Trojhalí Karolina v Ostravě, což byla organizačně zdařile zvládnutá akce a výkonnostně bylo ve finále co vidět.

Dům dětí a mládeže Stonožka Nová Paka, zastoupila Veronika Urbanová a Aneta Gottvaldová. Stonožka je letošním pořadatelem kvalifikačního kola MČR pro výkonnostní třídu B. Vloni se Nová Paka zařadila do soutěžního kalendáře vůbec poprvé a letos si v sobotu 04.04.2020 organizaci kvalifikačního kola zopakují.

Grace Brno, paní Marie Rotreklová. Grace Brno patří k těm malým klubům, startují v MČR, jen s malými formacemi. Pod názvem Grace startují letos poprvé, třeba někdy příště budou soutěžit i se skupinou; minimální počet osm členů zase není až tak mnoho.

Lassies Brno, paní Lea Roganská, dovezla z Brna dnes úplně největší výpravu v počtu 43 soutěžících, „generálku“ před starty v MČR berou „od podlahy“.

Lexy Kroměříž, paní Lenka Bachovcová, dovezla mažoretky z „Hanáckých Athén“. Jsou si vědomi, že děti potřebují před starty v MČR přípravu s obecenstvem a k tomu jsou pohárové soutěže určeny, sami také pohárovou soutěž organizují.

Bailar Praha-TJ Sokol Petrovice, paní Ivana Stříbrská, „proč z Prahy až do Bělotína“, zazněl ráno dotaz od pana starosty. Odpověď je snadná, paní vedoucí je rodákem ze Záhoří, z Býškovic, a tak může soutěž v Bělotíně skloubit s návštěvou „doma“.

Mažoretky Sunny Kopřivnice, paní Tereza Kuchyňková, dovezla i pětiměsíčního Tobiáška. Mažoretky zde startují po druhé, loňský odrazový můstek se jim v Bělotíně povedl, stejně jako následná soutěžní sezóna.

Neonky Moravská Nová Ves, paní Lenka Kostovčíková, ze slováckého Podluží, známé vinařské oblasti. Klub Neonky byl po deset let pořadatelem některého z kol MČR, letos se připravuje v Moravské Nové Vsi semifinálové kolo pro malé formace, v sobotu 11.04.2020

VerSário Hlučín, paní Kateřina Zemanová. Hlučínské mažoretky patří k tradičním účastnicím v Bělotíně, ale klub VerSário startoval v Bělotíně poprvé. Stejně jako All Stars, Bella a Neonky dovezly sestavu s hochem. Čtyři kluci v jedné soutěži, to nebývá často. Tanec, kostýmy, líčení účesy, to jsou přece jen oblíbenější záležitosti děvčat.

Letos se při soutěži spouštěla nahraná hudba z aplikace QScore, zároveň se odzkoušelo, jak inovace funguje v praxi. „Je to výborné, i když CD nahradily flešky, stejně si musely vedoucí přijít ukázat, kterou skladbu máme spustit. Dnes to běželo podle startovních čísel, určitě to pozitivně přispělo k průběhu soutěže, už žádný stres, zda je správně spuštěna hudba, u stanoviště zvukaře nebyl žádný provoz. Za nás, za ozvučení, je to prostě bezvadné“, řekl dlouholetý zvukař Pavel Humplík

Bělotínský pohár byl tentokrát udělen starostou, místostarostou a ředitelem školy těmto klubům:
Lassies Brno,
VerSário Hlučín,
a Daisy Ostrava

Soutěž se v posledních letech stala „generálkou“ před národním mistrovstvím, což je důležitý moment před starty v kvalifikačních kolech. Letos se soutěžilo za zpřísněných hygienických podmínek, mohly se konat jen akce do 500 účastníků včetně diváků. Zpřísněný režim byl zveřejněn v místních propozicích.

Děkujeme obci Bělotín za podporu, ZŠ Bělotín za přijetí a servis, a spolu se soutěžícími si přejeme si, abychom se v příštím roce v Bělotíně setkali.

Stránka soutěžeStránka soutěže

Přejít nahoru