V Praze-Radotíně se závodilo i volilo

Poslední květnová sobota byla nejen ve znamení dlouho připravované soutěže 9. Bohemia Grand Prix, ale také ve znamení voleb do Evropského parlamentu. Obě tyto události se potkaly ve sportovní hale městské části Praha 16 – Radotín a tak se stalo, že se pod jednou střechou volilo i závodilo. Místní pořadatel, Mažoretky Bailar Praha, musel tak řešit prostorová omezení, která snížila kapacitní možnosti pro využití šaten. Pochopení a ohleduplnost zúčastněných však pomohla k tomu, že na samotnou soutěž to nemělo žádný vliv a vše se konalo v souladu s programem, pravidly, za hojné účasti diváků, zvláště v dopolední části.
Na soutěž přijely závodnice z následujících klubů:
Ametyst DDM Nýrsko, Crazy Mažoretky Dům dětí a mládeže TREND Roudnice n.L., Daisy Ostrava, Elité Ostrava, Giny Brodek u Přerova, Klub mažoretek Valtice, Klub mažoretek Zakřany, Koloseum Dance Team Štěnovice, LASSIES Brno, LV 2 Sokol Písek, Mažoretky BELLA Junior Chotěboř, Mažoretky Hraběnky Kamenice, Mažoretky Panterky Dolní Beřkovice, Mažoretky TS Airai Borek, Mirabell Teplice, Mona Náchod, Tarabičky Nové Strašecí, Mažoretka Nový Bydžov, Postřelmovské mažoretky Postřelmov, PV Team Vimperk, SARRA Trutnov, Sevensport Příbram, SCARLETTE České Budějovice, TS Mažoretky Minnie Český Těšín, Plesna udruga Dijamant Sisak, CRO, Plesna udruga Ritmokracija Brdovec, CRO, Zelinske Mažoretkinje CRO, Tupot Dabrowa PL a místní Mažoretky Bailar Praha – TJ Sokol Petrovice I.
Dvacet děvčat v kostýmech z pořadatelského týmu a z klubu Mažoretky Hraběnky Kamenice, přineslo na plochu 5 vlajek (Česko, Chorvatsko, Polsko, Grand Prix, IFMS) a zahájení bylo odstartováno. Po představení vedoucích, choreografek, asistentek, které své svěřence doprovodily na tuto soutěž, pozdravila všechny přítomné i diváky u živého vysílání její ředitelka, paní Ivana Stříbrská. Dále pak zdravici přednesli VIP hosté, paní Milosava Katić, presidentka Hrvatsko udruženije mažoretkin timova (HUMT), pan Vlado Palac, vicepresident HUMT a paní Marta Pavelková, vicepresidentka mezinárodní federace IFMS. Soutěž oficiálně prohlásil za zahájenou pan André Němec, místostarosta Tělocvičné jednoty Sokol Praha – Petrovice I. Poděkování za všechny mažoretky přednesla Nikola Kutilová, reprezentantka klubu Bailar
Zájem o účast v soutěži byl enormní, kapacita byla naplněna ještě před finálovými koly MČR. Další uchazeči, stejně jako o Memoriál Jiřího Necida, pak čekali v pořadí na odhlášky těch, kteří ve finálových kolech MČR postup získali. Několik míst uvolnila i zdravotní indispozice přihlášených, ovšem stalo se tak až těsně před soutěži a bylo až s podivem, že další čekající v pořadí v tak šibeničním čase dorazili a uvolněná místa zaplnili. Je to sice administrativně náročné pro místního pořadatel i vyhlašovatele, ale šanci tak dostala další děvčata. Škoda bylo ovšem těch míst na startovní listině, která odhlášena nebyla a na start přihlášená formace nenastoupila.
Soutěž zpestřena zahraničními účastnicemi byla pohodová, běžela dle časového harmonogramu, vyhlášení výsledků bylo svižné a v odpoledním bloku stihly závodnice vyhlášení i vlak.
Pohár IFMS jako zasloužené ocenění a pro další motivaci byl udělen
· TS Airai Borek, CZ, skupině kadetek s náčiním hůlka
· Plesna udruga Dijamant, Sisak, CRO, skupině seniorek classic
· Zelinske Mažoretkinje, CRO, skupině seniorek s náčiním hůlka
· SARRA Trutnov, CZ, skupině seniorek s náčiním hůlka
S poděkováním a sokolským pozdravem „nazdar“, stejně jako pan místostarosta Sokola A. Němec,

Marta Pavelková
Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru