Váš dotaz k pravidlům – flag

Dotaz:
…ráda bych se zeptala, v pravidlech je napsáno, že flag (hůlka o min. délce 70 cm) + látka na jednom nebo na dvou koncích, tak když je látka o min. rozměru 40 cm x 50 cm, na obou koncích, tak hůlka má být také min. 70 cm nebo je to jinak?¨

Odpověď:

… důležité je, pokud si nejsme s něčím jistí, zeptat se ještě před tím, než si začneme např. pořizovat náčiní, kostýmy, obutí ap., předejdeme tak možným budoucím srážkám dle soutěžních pravidel. Co se týká dotazu, pravidla stanovují minimální hranici, jak pro hůlku (baton), tak pro rozměr textilie, která tvoří prapor (flag).
Citace z pravidel: „FLAG = baton o min. délce 70 cm + látka o min. rozměru 40 x 50 cm, gramáž 85g/m2, umístěná na jednom nebo na dvou koncích“.
Horní hranice rozměrů hůlky a látky stanovená není; tím je dán prostor pro kreativitu a invenci, včetně volby, zda bude prapor umístěn na jednom nebo na obou koncích hůlky. Pokud se soutěžící rozhodne pro rozměry na dolní hranici, pak na hůlku umístí v požadovaném rozměru jen jeden prapor. Pokud chce umístit dva prapory, pak přizpůsobí délku hůlky tak, aby na hůlce ještě zůstal prostor pro její uchopení.
Nelze podceňovat ani stanovenou gramáž. Látka s nižší gramáží je lehká, snadno se např. namotává, práce je náročnější a požadovaný efekt nižší.

Stránka pravidelStránka pravidel

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru