VII. World Championship Majorettes Sport 2019

Téměř 600 formací v 16 disciplínách a 4 věkových kategoriích je zapsáno na startovních listinách VII. World Championship Majorettes Sport.
Všechny formace budou přímo k vidění ve sportovní hale Královka nebo prostřednictvím živého vysílání na www.ifms-majorettes.com, po dobu 5 dnů. Od 20.-24.8.2019 se na startu vystřídají výpravy mažoretek z Bulharska, Chorvatska, Kytgyzstánu, Polska, Ruska, Slovenska a mažoretky pořadatelské země, z Česka.

Medaile a sportovní trofeje

Pořadatelé VII. World Championship Majorettes Sport 2019 připravili 55 sad ražených medailí v celkovém počtu 1500 ks, 55 sad pohárů, více jak 400 sportovních trofejí a diplomy, které se budou udělovat za první a všechna další pořadí. Nahrazují tak pamětní listy.

Královská modř zdobí medaile VII. ročníku WCHKrálovská modř zdobí medaile VII. ročníku WCH

Počty formací

Minimální počet startujících formací v jedné disciplíně a věkové kategorii je na VII. World Championship Majorettes Sport stanoven na 5 formací, horní hranice striktně vymezená není, může se stimulovat kvótou pro členské země. Diváky oblíbené jsou vystoupení skupin, početně však vedou malé formace, především sóla. Nejvíce choreografií je s náčiním hůlka, na hraně „existence“ balancuje „zábavná“ disciplína show majorettes (libovolné náčiní, skupiny).

Mažoretkový sport v přímém přenos

Z prvního soutěžního dne VII. ročníku Mistrovství světa v mažoretkovém sportu připravuje ČT sport od 17:00 h přímý přenos. Diváci mohou po 100 minut sledovat pódiová vystoupení skupin. V programu je zařazena věková kategorie seniorky (15-26 let), s náčiním baton, pom-pom, ale i baton flag. Po odvysílání bude odkaz na pořad zveřejněn i na webových stránkách www.ifms-majorettes.com, klik na calendar, VII. WCH Prague

ČT SportČT Sport

I.World Majorettes Cup 2019

I.World Majorettes Cup 2019
Tato pohárová soutěž je „předjezdcem“ skutečného světového šampionátu v mažoretkovém sportu.
Jejím prvořadým smyslem je dát možnost začínajícím mažoretkám, které se s náročností mezinárodních soutěží a mažoretkového sportu seznamují. Pořadatelé zařadili 1. ročník, který zaštítila mezinárodní federace International Federation Majorettes Sport, v den před mistrovstvím světa záměrně. Účelem je motivovat další uchazeče k zájmu o mažoretkový sport a k účasti na významné mezinárodní soutěži určené především děvčatům . Hned na poprvé si porovnají své výkony mažoretky z Česka, Kyrgyzstánu, Polska, Slovenska a Ukrajiny

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru