VIII. Slovakia Grand Prix bez bariér

VIII. Slovakia Grand Prix, otevřená, postupová soutěž v mažoretkovém sportu, zařazená v kalendáři mezinárodních soutěží odstartovala v Městské hale, místním pořadatelem byla tentokrát nezisková, taneční organizace, Pohyb bez bariér. Pro samotnou soutěž bylo zároveň sousloví „pohyb bez bariér“ výstižné; startovaly zde závodnice ze 4 zemí, 19 klubů a 18 měst:
CZE: Cheeky Cheerky Hradec Králové, LEXY Kroměříž, LV2 Sokol Písek, Mažoretky TS Airai Borek, Michelle Karviná, Minima Husinec, Mona Náchod, Sokol Ardent Hradec Králové
SVK: Bella Turzovka, I.NIMA Nitra, Mažoretkový klub Victory Galanta, Mažoretky Alba Bratislava, Mažoretky Edit Staškov, MK BIBI Hlohovec, Sašetky Hlohovec, Tedasky Sabinov,
CRO: Mažoretkinje grada Splita
POL: Maźoretki Syrenki Giźycko, Panterky MDK Gliwice
Soutěž uvedla ředitelka soutěže, paní Alica Hammerová a oficiálně ji prohlásil za zahájenou Josef Doležel, president mezinárodní federace IFMS.
Závodnice soutěžily v pěti věkových kategoriích, s náčiním hůlka, třásně, prapor a mix. Usilovaly nejen o medaile, ale také o zisk nominace na evropské nebo světové mistrovství. To je nutilo k co nejlepšímu předvedení soutěžních sestav na straně jedné, na straně druhé se zájmem sledovaly výkony soupeřek jako čestné porovnání výkonů a přátelské setkání v mezinárodní konkurenci. Disciplína sólo baton juniorek a seniorek byla s průběžnými výsledky, což se setkalo nejen se zájmem zahraničních závodnic, ale i jejich vedoucích a turistického doprovodu, doma průběžné výsledky zatím nemají. Zájem zahraničních vedoucích o konzultaci (zpětnou vazbu) je dobrým znamením pro hledání cesty k výkonnostnímu růstu svěřenců.
VIII. Slovakia Grand Prix se stala první soutěží, která se konala pod hlavičkou střešní organizace mažoretkového sportu International Federation Majorettes Sport, na území Slovenka. Sportovní hala v Nitře, určená pro házenou, je pro svoji velikost, počet tribun, vybavenost, rozlehlost parkoviště, vhodným místem pro konání takové soutěže. Místní pořadatel změnil město i termín ze soboty na neděli, ale určitě to stálo za to.
Soutěž byla vysílána živě a komentováním, dosud ještě česky.
Těšíme se na další soutěže na Slovensku

Marta Pavelková

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru