INSTRUKTOŘI MAŽORETEK
Sportovní trénink v osnově licencí čerpá z této publikace: VÍCE ZDE
Držitelé licence B a C si mohou objednat MIKINU/ sportovní bundu.
Cena pro instruktora činí 670 Kč (běžná cena je 1340 Kč, polovinu hradí federace).
Pište na info@majoretsport.cz
PRVNÍ OSVĚDČENÍ - INSTRUKTOR MAŽORETEK III. TŘÍDY - udělena v září 2018
„První osvědčení instruktorům mažoretek jsou udělena, což je v celé historii existence mažoretek a mažoretkového sportu velkou události. Vše se odstartovalo podáním žádosti na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a po projednání byl do seznamu odborností instruktor mažoretek zapsán.
Pak následovala řada dalších kroků, od organizace školení, vyhledávání odborných a zkušených lektorů, až po konečné předání osvědčení. Pro absolventy je vyrobena jedinečná, slušivá sportovní bunda. Snad bude dobře sloužit i propagovat mažoretkový sport.
Instruktorům přejeme hodně aktivních svěřenců, úspěchy nejen v soutěžích, elán, trpělivost a pevné zdraví.
Těšíme se na další uchazeče, protože kde je pohyb, tam jsou změny, kde jsou změny, tam to žije…“
Rada instruktorů a vedení ČFMS
Dne 14. 9. 2018
INSTRUKTOR MAŽORETEK III. TŘÍDY, licence C
Informace k zařazení do registru
uchazečů o instruktora mažoretek III. třídy
Ve spolupráci: Univerzita Palackého Olomouc
Místo školení: Olomouc
TERMÍN: 10. – 12. 11. 2023
Bližší informace obdrží zájemci e-mailem nebo níže přihláškou.
1. Jména uchazečů jsou po doručení porovnána se jmenným seznamem vedeném ve QScore. Pokud takové jméno v seznamu členů není, do registru uchazečů se nezařazuje
2. Do vyhlášeného (připravovaného) turnusu se zařazuje uchazeč, který
– v klubu vede, plánuje a vyhodnocuje přípravu mažoretek
– dosáhl věk 18 let
– splnil praxi asistenta, nejméně 3 roky
– absolvuje vyhlašovaná školení federací
3. Uchazeči, kteří v roce konání turnusu nedosáhli věk nebo uchazeči, kteří se nemohli pro časovou či jinou dispozici turnusu zúčastnit, jsou nadále v registru vedeni a žádost o zařazení znovu nepodávají
4. Při přípravě následujícího turnusu budou včas osloveni všichni uchazeči z registru, aby potvrdili účast v daném termínu
5. Z potvrzených účastí se vyhotoví seznam, který obdrží UP Olomouc
6. UP Olomouc potvrdí možný počet posluchačů (kapacitu) a uchazeči obdrží informaci jak se závazně přihlásit ke studiu
7. Uchazeči se po dobu školení stávají studenty UP Olomouc
8. UP Olomouc seznámí uchazeče s organizaci a rozsahem školení
9. Rámcový program (osnova) – náplň školení instruktorů mládeže u mažoretek v rozsahu 30-40 hodin, se zaměřuje na:
A) Základní ustanovení:
– pravidla rozhodování, zápisy sestav, terminologie
– organizace a systém mažoretkového sportu
– stanovy, plánování, evidence, dokumentace
– historie
B) Všeobecnou pohybovou průpravu:
– klasická taneční technika (balet)
– akrobacie (rozvoj pohybových schopností)
– spolupráce, kolaborace, zvedací prvky, nácvik vln
– teorie a didaktika cvičení bez náčiní
– teorie a didaktika cvičení s náčiním
– kompenzační cvičení
C) Sportovní trénink:
– didaktické aspekty tréninku mládeže
– základy kondičního tréninku u dětí do 14 let
– regenerace, výživa
D) Základy hudebního vzdělání:
– hudebně pohybová výchova
– tvorba choreografie
E) Kineziologie:
– zvláštnosti pohybového aparátu 6-14 let
– základní charakteristika a funkce svalů v těle
– energetický metabolismus, základní informace o zónách bioenergetického krytí pohybu
– základy první pomoci
F) Psychologie
– ontogeneze psychiky dítěte 10-14 let
– osobnost instruktora mládeže, řešení problémových situací spojených s tréninkem
– motivace dětí k tréninku
– „drop out“ a jeho předcházení, nábory, výběry dětí
10. Zkoušky
Písemný test (terminologie, zápisy, soutěžní řád, pravidla, atd.)
INSTRUKTOR MAŽORETEK II. TŘÍDY, licence B
23. 10. – 5. 11. 2023 formou online výuky (3x vždy 17:30-20:00 h)
10.-12. 11. 2023 přímá výuka UP Olomouc (zahájení v pátek 16:00 h)
Obsahová úroveň a kvalita vzdělání je stanovena pro výukový plán ve výši 150 hodin (u frekventantů se středním vzděláním), resp. 200 hodin (u frekventantů se základním vzděláním).
Záměrem je zabezpečit všeobecné zvládnutí odbornosti v odvětví Všeobecná sportovní činnost, mažoretkový sport.
Dílčí nebo specifické záležitosti rozšiřující stanovené odbornosti lze shodně jako u instruktora III. třídy provádět na základě vlastních stanov organizace.
Obdobný je i rámcový program školení, liší se počtem hodin
Uchazeči o odbornost instruktora mažoretek II. třídy musí být absolventy třídy III (licence C).
Pro potřeby získání živnostenského oprávnění je však nutné obdržet doklad odborné způsobilosti od akreditovaného zařízení, resp. splňující podmínky autorizace dle zákona č. 179/2006 Sb.
Jedná se o seznam odborností v oblasti sportu, které jsou stanoveny a aktualizovány akreditační komisí MŠMT.
Proces vzdělání
Získání dokladu odborné způsobilosti je možné na základě absolvování:
a) školení u vzdělávacího zařízení akreditovaného u MŠMT se závěrečnou zkouškou.
b) závěrečné zkoušky u autorizované osoby dle zákona č. 179/2006 Sb., pokud je v seznamu odborností týkající se autorizace
Proces odbornosti instruktor mažoretek II. třídy se v případě ČFMS organizuje obdobně jak je uvedeno výše u licence C, ve spolupráci s UP Palackého v Olomouci, Katedra tělesné kultury
– – – – – – – – – – – –
Fakulta tělesné kultury UP v Olomouci, tř. Míru 117, AC Baluo
23. října – 5. listopadu formou online výuky (3x vždy večer 17:30 – 20:00)
10. -12. listopadu 2023 přímá výuka v Olomouci (zahájení pátek po 16 h)
Termín přihlášení: do 1. října 2023 včetně úhrady ceny školení
Adresa pro přihlášení: https://czv-up.upol.cz/cs/registration/2904/detail/terms
Kontakt: karel.hulka@upol.cz
Cena: 3 750,- Kč včetně poplatku za vystavení osvědčení
Garant školení: Karel Hůlka (+420777 320 009)
Více na info@majoretsport.cz
Seznam držitelů licence C - instruktor mažoretek III. třídy k 30.11.2023:
ALL STARS
TJ Sokol Turnov
Kopková Michaela
Nadějová Eva
AMA
Opava
Duda Jiří
Dudová Eva
Dudová Jana
AMETYST
Nýrsko
Jiříková Martina
Koryťáková Eva
ARDEZO
Odry
Veronika Bobková (Váská)
BANIMO
Opava
Kurečková Barbora
Lelovská Monika
Ohnheiserová Nikola
BELLA JUNIOR
Chotěboř
Ondráčková Lenka
Ondráček Jan
CATS
Ostrava
Močidlanová Lada
Crazy mažoretky Roudnice
Husáková Tereza
DRAČICE
Bystřice
Bojková Adéla
Bojková Beáta
Klimková Renata
Zíková Natálie
DDM
Modřany
Pecoldová Veronika
ELITÉ
Ostrava
Jeřábková Petra
Šigutová Markéta
Švidrnochová Helena
Torčíková Tereza
Excelent
Dolní Benešov
Krist Miroslav
Kristová Dagmar
Kristová Michaela
HRABĚNKY
Kamenice
Novotná Anna
Novotná Markéta
Hvězdičky SVČ Rosice
Steinochová Karolína
Vodičková Michaela
CHARLIE
Hradec nad Moravicí
Hozová Barbora
Kociánová Silvie
Tesařová Marcela
CHEEKY CHEERKY
Hradec Králové
Brindová Aneta
Dubnova Veronika
Justová Veronika
Mlezivová Zuzana
Molnárová Adéla
Špačková Zuzana
JUVENTUS
Karviná
Holomková Natálie
KALA
Havířov
Dušek Nikola
Charvátová Kamila
Hladilová Lenka
Klimková Radka
Klub mažoretek
Zakřany
Karásková Monika
Malinková Kamila
Roszicsková Valentýna
Koloseum Dance Team Štěnovice
Janová Kristýna
KVĚTINKY
TJ Sokol Kladno
Bínová Kateřina
Matviaková Barbora
Hamouzová Martina
Tůmová Martina
Urbanová Klára
Veselá Magdaléna
LASSIES
Brno
Bobková Veronika
Daňková Kristýna
Homolová Barbora
Marešová Natálie
Roganská Lea
Rožcová Lucie
Zmeškalová Ema
LEXY
Kroměříž
Dravtová Kristýna
Laštovicová Hana
Sedlářová Lenka
MAKRONKY
Tišnov
Rotterová Kamila
MAJORETTES
Sokol Třebíč
Pánková Lucie
MAŽORETKY
LV 2
Vavříková Lucie
MICHELLE
Karviná
Krenželoková Lucie
Poláková Ivana
Poláková Michaela
Řepecká Lucie
MIKADO
Karviná
Adamczyková Hana
Doležalová Kateřina
Galuszková Tereza
Kasperlíková Laura
Swaczynová Nikola
Trzaskaliková Nicola
MINIMA
Husinec
Kubíčková Dana
Nedvědová Zuzana
BALLERISIMO
Hlučín
Čejková Viktorie
Janková Klára
Křížová Gabriela
Poštulková Adéla
Wronová Karin
MONA
Náchod
Merenusová Anna
Vacková Aneta
Černá Adéla
NEONKY Moravská Nová Ves
Barančicová Kateřina
PANTERKY
Dolní Beřkovice
Průšová Kateřina
PREZIOSSO
Sokol Blatná
Bolínová Anežka
Novotná Hana
Troníčková Natálie
SEVENSPORT Příbram
Harásková Kristýna
Ibermajerová Lenka
SK PROVO
Brno
Jarošová Kateřina
TS AIRAI
Borek
Hollerová Denisa
Hollerová Šárka
ČFMS
Jindrová Michaela
Loubalová Šárka
Poláková Denisa
SK PAPRSKY
Hlučín
Kremrová Tereza
JEŠTĚRKY
Vavrečková Hana
VERSÁRIO
Hlučín
Dubinová Pavlína
Sonnková Natálie
TK DANCING ROSES Opava
Tyranová Jindřiška
MAŽORETKY
Ruda nad Moravou
Dubinová Pavlína
Novotná Helena
TK ANDRIA
Ostrava
Kolébalová Šárka
SCARLET
Kutná Hora
Palečková Michaela
DANCE Ardent
Ptáčková Romana
BAILAR
Praha
Stříbrská Ivana
GINA
Brodek u Přerov
Gabová Monika
Hebelková Jana
Tkadlecová Dominika
Tkadlecová Daniela
GLORY
Praha
Vinklerová Zita Wolfram
Neaktivní instruktoři (ukončili nebo pozastavili činnost):
Berušky a Ladybirds Benešov nad Ploučnicí
Růžičková Jiřina
Daisy Ostrava
Gelnarová Denisa
Přívarová Petra
Jindrová Michaela
Schmiedová Vendula
FO
Růžička Miroslav
Kala Havířov
Fusková Magdaléna
Klub mažoretek Valtice
Loubalová Šárka
Poláková Denisa
Mažoretky Bailar Praha
Radecká Daniela
MiKaDo Karviná
Staniczková Nela
Stars Ostrava
Adamowiczová Jana
Šigutová Karin
TS mažoretky Minnie Český Těšín
Pospíšilová (Martinková) Zuzana
EvEm
TJ Fulnek
Pietrovky
Písek u J.
Sunny
Kopřivnice
DDM Stonožka
Nová Paka