WCH – Ostrava – V "kulaťáku" se blyštělo světové zlato

Na radnici se opět jednou leskly zlaté poháry a medaile.

„Naše druhá rodina“

Ve čtvrtek 18. září je přišly ukázat trenérky mažoretkového oddílu TOM Krokodýl Ostrava, jehož členky stanuly na srpnovém mistrovství světa v Praze WCH Majorettes Sport 2014 celkem šestnáctkrát na stupních vítězů. Za vzornou reprezentaci města jim poděkoval náměstek primátora Martin Štěpánek.
WCH - Ostrava - V kulaťáku se blyštělo světové zlato
„Ať se vám daří dál a ať vám cinkají na krku další medaile,“ kroutil obdivně hlavou nad záplavou trofejí vystavených v „kulaťáku“, jedné ze slavnostních síní ostravského magistrátu, čelný představitel města.
Historie mažoretek TOM Krokodýl sahá do roku 2001, kdy vznikly jako součást stejnojmenného turistického oddílu mládeže. Od té doby vystoupaly na samotný vrchol mažoretkového světa a sbírají medaile jako na běžícím pásu. Dařilo se jim také na zmíněném MS v mažoretkovém sportu ve dnech od 28. do 30. srpna v Praze. V hlavních disciplínách, pochodovém defilé a pódiové sestavě, vybojovaly juniorky (12 – 15 let) zlato, kadetky (9 – 11 let) stříbro a seniorky (16 a víc) bronz. Juniorky vedou trenérky Kristýna Hillová a Gabriela Křížová, kadetky Lenka Kapsová a Jana Kozarová, seniorky Jana Petříková a Lucie Kempná. Další ocenění děvčata posbírala ve skupinových a sólových soutěžích. Celkem jelo na mistrovství 60 děvčat a každá z nich získala minimálně dvě, ale také třeba šest medailí.
A co se holkám na mažoretkovém sportu tolik líbí? „Jednak je to radost, že to ty holky baví a že jsme spolu dokázaly to, co jsme si slíbily – vyhrát,“ řekla s úsměvem trenérka juniorek Kristýna Hillová. „A potom je to hezký sport a skvělá parta kamarádek, jak rády říkáme, naše druhá rodina,“ dodala.


Oficiální stránka převzatého článku Article 2014

Oficiální stránka WCH Majorettes Sport 2014 WCH Majorettes Sport 2014

Autor: Statutární město Ostrava – oficiální portál

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru