XI. European Champioship Majorettes Sport

XI. European Champioship Majorettes Sport (ECH) se tentokrát konal na březích Jadranu, v letovisku Crikvenice, Chorvatsko, ve sportovní hale „Gradska sportska dvorana“. Místním pořadatelem bylo Hrvatsko Udruženje Mažoret Timova, (HUMT) a Klub mažoretek města Crikvenice.
Den před soutěží bylo v hale živo; překrývala se soutěžní plocha, instalovala se centrální dekorace, ozvučení, zařizovala se stanoviště pro rozhodčí, pro zpracování výsledků, pro hlasatele tak, aby vše bylo před startem soutěžících připraveno.
V předvečer soutěže poděkoval pan ing. Josef Doležel , president IFMS, za dosavadní spolupráci paní Milosavě Katič, která vykonávala funkci prezidenta HUMT a pro zdravotní indispozici na tuto funkci rezignovala. Prezidentem HUMT byl zvolen pan Vlado Palac (Zagreb) a jeho zástupcem paní Tanja Gašparič (Opatija).
Zahajovací ceremonial, defilé mažoretek, zdravice delgátů jednotlivých zemí, hymny a oficiální prohlášení soutěže za zahájenou, patří ke standardům všech soutěží konaných pod hlaviškou IFMS. Zahájení ECH však předcházelo ještě přijetí vedoucích a VIP hostů starostou města Crikvenice, který měl pro vedoucí klubů i VIP hosty připravenou malou pozornost a osobně ji každému předal. Při této slavnostní chvíli předal ocenění také president HUMT za podporu ECH, ocenění udělil starostovi města, zástupcům úřadu města Crikvenice, panu Marijanu Karlicse, řediteli hostelu Karlovac a dalším osobnostem, které konání ECH v Chorvatsku podpořily.
Soutěž se po čtyři dny nesla v duchu fair play, přátelské soutěžní atmosféry, dobrých výkonů a pěkné podívané. Na stupně vítězů se probojovalo 119 formací (skupiny a malé formace) z 18 soutěžních disciplín a 3 věkových kategorií. Byly uděleny 2 zvláštní ceny poroty, 3 zvláštní ceny vyhlašovatele a cena absolutnímu vítězi, kterou tentokrát pro shodný počet bodů obdržely dva týmy.
Zvláštní cena poroty/Received a special prize of the jury :
• Středisko volného času , mažoretky Sara Trutnov, Czech Republic
• The Golden majorettes, C. S. Cortona, Pietria, Italy
Zvláštní cena IFMS/Received a special award IFMS:
• Viktory, Brest, Belarus, for the interesting choreography and first start groups on the European Championship Majorettes Sport 2016
• AMA Opava, Czech, for the biggest contest expedition to the European Championship
• Hrvatsko udruženje mažoret Tiimova, Ičići, Croatia, for the organization XI. European Championship Majorettes Sport 2016
Absolutní vítězové:
• ZYGZAG, Czerwionka-Leszczy (Poland)
• MICHELLE Karviná,(Czech republic)
Nedělní průvod městem se stal důkazem, že poslání mažoretek pobavit publikum je tak silné, že ani nejisté počasí v tom odhodlaným mažoretkám nemohlo zabránit. Průvod byl sugestivním zážitkem. Zvučná kapela a mažoretky v pestrých kostýmech se v neděli, 12.června,staly ozdobou města. Průvod vycházel z pobřežní kolonády až do Gradske sportske dvorany. Přesto, že provozní část haly a šatny byly po noční bouřce poškozeny přívalovým deštěm, na průběh soutěže to nemělo nejmenší dopad. Vše fungovalo tak, jak fungovat mělo a atmosféra v hale byla i tento den “greit”.
Závěrečným ceremoniálem byl oficiálně ukončen XI. ročník ECH 2016, Crikvenice, Chorvatsko.
Ještě jednou děkujeme všem účastníkům a blahopřejeme oceněným.

Marta Pavelková

Oficiální stránky XI. European Chanpionship Majorettes Sport Článek 2016

Oficiální stránky článku Článek 2016

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru