Zahajovacím ceremoniálem ve sportovní hale TJ Sokol Ostrava – Poruba, byl odstartován 27. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a mažoretek.

Mažoretka, Eva Oberherrová z klubu Daisy Ostrava, poděkovala za všechny soutěžící pořadatelům a Magistrátu města Ostravy za finanční podporu a řekla: 

„Zatímco se v jiných letech v tomto čase připravujeme na příští soutěžní sezónu, letos stojíme na jejím začátku.“

Snad se dobereme zdárného konce, i když letošní ročník je pro složitosti v přípravě vyhlášen pro malé formace (sólo, duo-trio, mini).

Zahájení předcházel brífink, kterého ze zúčastnili všichni zástupci přihlášených klubů.

Výkony soutěžících hodnotili:
– bodoví rozhodčí: Michaela Strachanová, Lea Roganská, Libor Dušek
– technický rozhodčí: Natálie Holomková
– hlavní 
rozhodčí: Monika Bergerová
– stínovým rozhodčím byla Lenka Sedlářová

Porota ve stejném složení hodnotila i odpolední blok. 

Na startovní listině bylo zapsáno ve výkonnostní třídě B 38 formací
ohodnoceno 37, seniorské duo se sestavou Disco z klubu Dream Zábřeh
start vzdalo.

Postupy budou zveřejněny až po nedělní kvalifikaci, to už se budou, pokud se nic nestane, znát výsledky poloviny startujících.

Dopolední blok, který soutěž rozjel, měl svižný průběh, nechyběl potlesk, fanoušci své favority povzbuzovali a děvčata se vzájemně podporovala.

Tým pro zpracování výsledků měl naspěch, když začala trucovat tiskárna. Promptně ji vyměnili za náhradní a vše dále fungovalo jak má.

První starty odpoledního programu patřily sólovým vystoupením, věkové kategorie i disciplíny byly ve startovních listinách zařazeny tak, aby vícečetné startující měly prostor na oddech a převleky kostýmů. 

Z pověření Magistrátu města Ostravy navštívil soutěž pan Čestmír Koller, člen zastupitelstva a sportovní komise. Účelem jeho návštěvy bylo ověřit, zda se akce, která získala finanční podporu koná včetně posouzení kvality a úrovně akce s ohledem na výši poskytované dotace.

„I když se jednalo o kvalifikaci pro MČR, byly vidět špičkové výkony, dotaci si tato akce určitě zasloužila a byla účelně využita“konstatoval pan Čestmír Koller. Kompliment udělil i pořadatelům, že vše běží bez chyb, dokonce na profi úrovni. Jeho návštěva trvala až do medailového ceremoniálu a byl poctěn předáváním medailí.

„Nemám, co bych mimo pochvaly dodal“, byla jeho závěrečná řeč.

OSTRAVA_2020_11

Posledním vyhlášením výsledků bylo ukončeno první kvalifikační kolo.
Vícečetná vyhlášení se osvědčila, eliminovala počty přítomných diváků i počty soutěžících v hale.  

Prostorovou výhodou byla malá hala – tělocvična, která sloužila po celý den k rozcvičování a tím se eliminoval počet osob v šatnách. 

Zdravotní služba Valkira za celý den zaznamenala pouze jeden případ, a tím byla namožená pata soutěžící.

Všechny doprovodné skladby byly nahrány v aplikace QScore a doprovázely soutěžící bezchybně. Pouze v jenom případě se použila záloha s nahrávkou (flash), protože si do aplikace nahrál klub jen část skladby.

S přáním pěkného zbytku dne skladbou Jaroslava Nohavici „Ostravo“ se sportovní hala vyprázdnila.

———————————————

Nedělním, „benešovským“, kvalifikačním kolem pokračoval 27. ročník MČR dle obvyklého scénáře. 

Na ranním brífinku se předávaly aktuální informace nejen k nastávající soutěži, ale také upozornění na možné změny plánovaných akcí v souvislosti se stavem výskytu Covid-19.

Po zahajovacím ceremoniálu startovaly formace výkonnostní třídy B a vyhlášením výsledků se ukončila kvalifikace pro tuto výkonnostní třídu na Moravě. 

Přejeme si, aby se tak stalo i za dva týdny v Čechách.

Text: Marta Pavelková
Foto: Lukáš Janečka
Podklady k soutěži: propozice, startovní listiny, výsledky.

Fotogalerie:

Přejít nahoru