Ze světového poháru přivezly dvě stříbra

Nýrsko, Praha – Mažoretky Ametyst z Nýrska se na světovém poháru v Praze neztratily, ba naopak, zazářily a přivezly stříbrné medaile. Dokonce se tamní diváci dočkali i něčeho neobvyklého, soutěžili tam i rodiče mažoretek.

Ametyst vznikl v roce 2012, kdy čítal pouhých šest děvčat, která se již napořád stala základním kamenem pro rozvoj mažoretkového sportu v Nýrsku a blízkém okolí. „Z jejich pokroků a zkušeností, které každým rokem přibývaly, čerpaly dívky, které se zúčastnily Světového poháru výkonnostní třídy B na konci srpna v Praze. Soutěžní sezóna 2018/2019 byla mnohdy trnitá, ale jak se říká: ,,Přes překážky ke hvězdám.“
To nejlepší si Ametyst nechal až na samotný konec. Kadetky s Madagaskarem a juniorky se soutěžní sestavou Rocky získaly na Světovém poháru 2. místo. Jde prozatím o největší úspěch velkých formací, kterého děvčata dosáhla,“ uvedla trenérka mažoretek Eva Koryťáková.
I ve výkonnostní třídě A mělo Nýrsko želízka v ohni, a to trio kadetek s třásněmi, které získalo 9. místo a skupinu grandseniorů. Rodičovský tým vybojoval 12. místo. Jde o převážně rodiče dívek ze skupiny Ametyst, kteří se před třemi lety rozhodli děvčata na soutěž doprovázet nejen jako jejich fanklub, ale i aktivně se samotných soutěží účastnit. Určitě si zaslouží velký obdiv.
„Je nutné všem těmto lidičkám poděkovat za krásnou soutěžní sezonu vyústěnou v takovýto obrovský úspěch. Celému týmu Ametyst, počínaje od nejmenších holčiček po ty nejstarší, které se z větší části s námi budou letos loučit, trenérům, asistentkám, rodičům a našim sponzorům patří velký dík,“ uzavřela Koryťáková.

https://klatovsky.denik.cz 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru