ZRUČ nad Sázavou po páté

První dubnovou neděli (05.04.) se sjede do Zruče nad Sázavou více jak 530 mažoretek z různých částí naší republiky na kvalifikační kolo Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, pro výkonnostní třídu A.

V 09:00 h již po páté mažoretky přivítají představitelé města. Poté se bude až do večera soutěžit. Je přihlášeno 185 formací z dvaceti měst naší republiky (DDM Nýrsko, BELLA Chotěboř, CRAZY mažoretky Roudnice n. L., GINA Brodek u Přerova, GLORY Praha, CHEEKY CHEERKY Hradec Králové, Klub mažoretek Valtice, Koloseum Dance Team Štěnovice, KVĚTINKY T. J. Sokol Kladno, LASSIES Brno, Mažoretky HRABĚNKY Kamenice, Mažoretky KLAPETO Vimperk, Mažoretky PANTERKY Dolní Beřkovice, Mažoretky Písek, MONA Náchod, Nové Strašecí, PREZIOSO Sokol Blatná, CORALINA Pardubice, TJ Jiskra Zruč n. S., Vinohradské mažoretky DDM Praha).

Všichni příznivci tohoto sportu se mají na co těšit. Uvidí výkony mažoretek ve všech věkových kategoriích s hůlkou (baton), třásněmi (pom), praporem (flag) i kombinace náčiní (mix). Svoje choreografie předvedou skupiny i malé formace.

Soutěžící budou bojovat o postup do semifinále a celorepublikového finále, z kterého se ti nejlepší dostanou na mistrovství Evropy (Nitra, 24.-27.6.) a mistrovství světa (Praha,26.-29.8.).

Těšíme se na všechny mažoretky, jejich trenéry a vedoucí a diváky, kteří přijdou podpořit mažoretkový sport.

Alena Heroutová, skupiny Alenky a A. L. A.

Stránka soutěžeStránka soutěže

Přejít nahoru