ČFMS Newsletter X.

Konec roku se nezadržitelně blíží,
poslední kalendářní měsíc nás vede do jeho cílové rovinky.

Od 27. listopadu je vyhlášen stav nouze, a to na dobu 30 dní (vloni to bylo horší), pro konání akcí, jako je nedělní seminář, aktuálně platí nařízení v rozsahu uvedeném v přihlášce -> NAŘÍZENÍ.

Chotěboř 05.12.2021 se neruší, můžete se hlásit, kapacita je ještě volná.

V případě, že by došlo k nějaké změně, podáme zprávu účastníkům dle kontaktů uvedených na přihláškách, stejně tak i přihlášeným do lednového turnusu vzdělávání v pohybové průpravě Přihlášky.

 

Soutěž – účast na WCH a WMC 2021
První vouchery našly své příjemce, voucher na třídenní školení pro dvě osoby konané v roce 2022 putuje do klubu Minima Husinec a TS Airai Borek.

TS Airai získává ještě voucher na jednodenní školení pro dvě osoby. Celé články budou uveřejněny na stránkách federece.

Jak jsme oslavily úspěch
„To není možné, ono se to opravdu povedlo. To, co jsme si přály, v co jsme tajně doufaly. Nejkrásnější pocit, jaký může trenér zažít, když vidí svá děvčata na stupních vítězů. Při vyhlašování výsledků tekly slzy dojetí a štěstí“.
Dvě děvčata z našeho týmu Minima Husinec si dojela do Prahy pro dva „mistrovské tituly“ v disciplíně flag, věková kategorie seniorky:
– Marie Kukačková a Zuzana Kubíčková vybojovaly 3. místo, duo-trio
– Zuzana Kubíčková 2. místo, sólo
Pocity úspěšných mažoretek Marie a Zuzky naleznete brzy na webu ČFMS“

Světový mažoretkový pohár 2021
„Ve čtvrtek nám na Světovém mažoretkovém poháru startovaly dvě sólo formace z našeho klubu TS Airai Borek. Obě formace předvedly kvalitní výkony, a to i přesto, že jedna z děvčat získala postup dodatečně a na doladění sestavy zbylo opravdu minimum času. Odměnou byly nejen pěkné výsledky a bronzová medaile s pohárem, ale hlavně načerpané zkušenosti z takto velké soutěže.“
– 3. místo, pom junior sólo, Aneta Šopíková
Těšíme se příští rok!

Mistrovství světa 2021 (úryvek TS Airai Borek)
„Pátek byl pro nás historicky nejúspěšnějším soutěžním dnem za celé fungování klubu. Tento den byl pro nás ještě speciálnější v tom, že jsme se s dětmi vypravili vlakem, včetně holčiček, které nominace nezískaly, ale jely s námi podpořit jejich týmové kolegyně a zažít atmosféru takto velké haly. Po náročné cestě, kterou nám trochu komplikovala výluka, jsme se dostaly až do haly. Děvčata sledovala ostatní mažoretky, které jim v budoucnu mohou být vzorem a užívala si soutěž. Když ale přišel čas na jejich přípravu, česání, malování a rozcvičování, bylo ve vzduchu cítit napětí a nervozita. Dětem jsme chtěli tento den, co nejvíc zapsat do pamětí, tudíž jsme si vyhráli s líčením i účesy, aby co nejlépe dotvářely choreografii“. pokračování na webu ČFMS

 

Pokud jste odeslání článku zatím nestihli, nic není ztraceno, můžete zasílat průběžně, další vouchery ještě mohou najít své příjemce. Zajímá nás, zda byly úspěchy klubů i zveřejněny, proto články, které byly případně o vašem klubu otištěny v místním, regionálním nebo celostátním tisku zasílejte ke zveřejnění na majoretsport@centrum.cz

Článek v psané podobě, k tomu sken nebo foto novin či časopisu. Uvítáme i informace jako je přijetí na radnici, z předání ocenění, z lokálních anket sportovec roku a dalších aktivit. Těšíme se na ně. Zpestří webové stránky a jedině tak se dostanou do historie vývoje mažoretkového sportu.

Zveřejněné články na sociálních sítích se na web nedostanou, nelze je přebírat.

 

Instruktor III. třídy (licence C)
Aktualizovaný seznam instruktorů mažoretek dle klubů je uložen na stránkách webu.

Dovolujeme si upozornit, že osvědčení (licence) může být instruktorovi odebráno, jestliže si instruktor nezvyšuje odbornost (sebevzdělávání) déle jak 3 roky nebo není vedený v aktivních členech v aplikaci QScore.

Různé
Oficiální sdělení o ukončení činnosti zaslal klub TOP mažoretky Praha, mimo jiné bylo ve sdělení uvedeno:

„Děkujeme mnohokrát za veškerou spolupráci a vzpomínky, které jsme měli tu čest s vámi sdílet, držíme palce za bezproblémový průběh všech akcí a všem soutěžícím přejeme co nejlepší výsledky“ Diana Vávrová, TOP mažoretky Praha

 

Spotify
Podcast „Otočka za soutěžemi – poděkování od Evky“, v pořadí 13. je zveřejněn.


Dotazy
Na titulní straně je umístěna rubrika DOTAZOVNA, je přístupná všem, odpovědi na dotazy se pak nemusí opakovat.

Přejít nahoru