Dům dětí a mládeže Stonožka, jako místní pořadatelé semifinálového kola

Dům dětí a mládeže Stonožka, jako místní pořadatelé semifinálového kola, se organizace ujali s patřičnou chutí. Semifinálové kolo, určené pro nejpočetněji zastoupené formace, kterým dominují sóla a dua s náčiním hůlka a sóla s třásněmi věkové kategorie seniorek, neklade takové nároky na zázemí šaten nebo velikost tribun, jako předcházející kvalifikační kola, ale zase si klade nároky na možnosti ubytování. Do Nové Paky se sjely formace ze 48 klubů napříč republikou.

All Stars mažoretky TJ Sokol Turnov, Ametyst DDM Nýrsko, Andria Ostrava, BANIMO Opava, BELLA Junior Chotěboř, Charlie Hradec nad Moravicí, CHEEKY CHEERKY Hradec Králové, Clariss Frýdek-Místek, Crazy mažoretky Roudnice nad Labem, Daisy Ostrava, Dance Ardent Hradec Králové, Dům dětí a mládeže Modřany, Elité Ostrava, Excelent Dolní Benešov, Fantasy Přerov, Fialky Příbor, Glory Praha-Chodov, Grace Brno, Ještěrky SK Branka u Opavy, Juventus Karviná, Kala-MKS Havířov, Klub mažoretek Valtice, Klub mažoretek Zakřany, Koloseum Dance Team Štěnovice, LASSIES Brno, LEXY Kroměříž, Mažoretky Elements TJ Sokol Petřvald, Mažoretky GINA Brodek u Přerova, Mažoretky Hraběnky Kamenice-Olešovice, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Panterky Dolní Beřkovice, Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky Severovýchod Zábřeh, Mažoretky Sunny Kopřivnice, Mažoretky TS Airai Borek, MiKaDo Karviná, MK Ballerisimo Hlučín, Mona Náchod, Nové Strašecí, PREZIOSO Sokol Blatná, SK mažoretky Paprsky Hlučín, SK PROVO Brno, SK Šuměnky Šumná, STARLETTE České Budějovice, TJ Sokol Bobrovníky, VerSário Hlučín, Vinohradské mažoretky DDM Praha 2 a nechyběly domácí mažoretky Domu dětí a mládeže Stonožka Nová Paka

Obsazenost soutěže co do počtu soutěžních formací byla srovnatelná s dobře naplněnými soutěžemi, na startovní listině bylo zapsáno 171 formací. Semifinále se konalo šestý den po posledním kvalifikačním kole; rychlé odhlašování rušených startů uvolnilo místo náhradnicím.

Na semifinále přijely všechny zapsané formace, tentokrát nezůstal nikdo doma, a to ani pro zdravotní indispozici, účast neuvěřitelných 100 %.

Byl to sice tlak na administraci, ale startovní listina se změnami i zadaná hudba byly připraveny jako vždy, ještě před brífinkem; ten se tentokrát trochu protáhl, zafungovala zpětná vazba, tudíž dotazy. 

Výsledné hodnocení formací v semifinále, kdy si v jedné disciplíně a věkové kategorii konkurují desítky závodnic, je již více vyrovnané, s malými rozdíly nebo dokonce shodné. V takových případech má přednost v pořadí formace, která je lepší v pohybové průpravě, pak následuje známka za choreografii a práci s náčiním. Kritérií pro rozlišení pořadí v případě shody je celkem 12. Postupující z Nové Paky se ve finále utkají s formacemi s přímými postupy, což bude určitě ještě vyrovnanější a bude rozhodovat jen detail nebo pád náčiní. Taková konkurence je výborná motivace k výkonnostnímu růstu závodnic, podívanou pro diváka, inspirací, ale i dobrá učebnice mažoretkového sportu.

Semifinálové kolo tentokrát prohlásil za zahájené pan Pavel Bouchner, první místostarosta. Soutěž pozdravila za domácí paní Ivana Nováková, ředitelka DDM Stonožka a paní Kateřina Novotná, ředitelka soutěže, zdravotnice a vedoucí místního mažoretkového klubu. Předávání medailí spolu s jmenovanými se zhostila paní Lenka Ondráčková, hlavní pořadatelka finále s náčiním hůlka, v Chotěboři, ve dnech 21. a 22.05.2022.

 
Přejít nahoru