Filip Rösler – Berušky Zábřeh

V roce 2013 startovaly na I. MS v Praze (atletický stadion AC Eden) tří skupiny Berušek; Berušky Dolní Lutyně, Berušky Přerov a Berušky Zábřeh. Zábřežské získaly s pom-pomy ve věkové kategorii junior 2. místo, skupině dominoval Filip Rösler, kterého k mažoretkovému sportu přivedla paní Danuše Koryčánková. Paní Koryčánková obdržela v roce 2015 ocenění za rozvoj mažoretkového sportu.

Soutěžní choreografie na MS v roce 2013 byla dílem paní Hany Indrové a dcery Elišky, ta také dovedla maminku k mažoretkovému sportu.

V zahajovacím ceremonálu byla na finále malých formací v Radotíně věnována vzpomínka na památku paní Hany Indrové, z klubu Mažoretky Zábřeh. Paní Hana Indrová přispěla k rozvoji mažoretkového sportku a inspirovala mnoho dětí k zájmu o tento nádherný sport. Vytvořila a natrénovala mnoho choreografii, které se setkaly s krásnými umístěními a cennými kovy. Její zdravotní indispozice a následný odchod dne 19.03., ve věku 54 let, ji nedovolil ve svém poslání pokračovat. Památka byla uctěna minutou ticha.

Filip Rösler se věnuje mažoretkovému sportu dosud, stal se členem sboru rozhodčích, na fotografii hodnotí ve dnech 20.-21.05.2023, FINÁLE SKUPIN A/B a malých formací 2BAT, mix, flag, v Karviné

Foto z hodnocení pochodového defilé, zleva: stream Ivo Svoboda, rozhodčí Lea Roganská, Kamila Charvátová, Filip Rösler, Kamila Pečenková, Katarzyna Grzegorzek PL, fotograf redakce městského zpravodajství Karviná

V letošním roce se koná X. ročník Mistrovství Světa v mažoretkovém sportu, tentokrát v Ostravě.

Nebylo by tedy od věci vzpomenout na některé okamžiky z roku 2013 a konfrontovat je se současností 🙂

 

Přejít nahoru