MK BALLERISIMO Hlučín – členský tým ČFMS

Na začátku toho všeho byl jeden velký sen.

Slova, kterými začíná promo video našeho klubu zcela vystihují rok 2015, kdy jsme začaly svůj sen tvořit. Název „Ballerisimo“ je složen ze slov „balle“ – jako balet, základ každého tance, „r“ – jako písmenko ostrostí a přesných pohybů a „isimo“ jako přípona vznešenosti, elegance a ladnosti typické pro mažoretkový sport.

Sportovní klub se zaměřením na mažoretkový sport MK Ballerisimo Hlučín byl založen šéftrenérkou klubu Karin Wronovou 30. června 2015. Cílem klubu bylo již od počátku vytvořit velkou a stabilní základnu pro kvalitní rozvoj mažoretkového sportu v Hlučně a okolí. 

Na začátku celého „příběhu Ballerisima“ bylo 14 malých holčiček, které nikdy nedržely hůlku v ruce. Z těchto děvčat později vyrostly zvučná jména mažoretkového sportu, jako například Adéla Stanková či Nikola Bilíková. Postupem času, zejména díky výsledkům na soutěžích, se k nám začaly přidávat i děvčata, která bydlí i v jiných městech okolo Hlučína, a tak do MK Ballerisima dnes dojíždí mažoretky z Ostravy, Polanky nad Odrou, Opavy, Petřvaldu, Karviné či z Raduně. 

Klub v současné době čítá 80 členek rozdělených do pěti družstev – littlekadetky (4-7 let), kadetky (8-11 let, výkonnostní třída A), babykadetky (8-11 let, výkonnostní třída B), juniorky (12-14 let) a seniorky (15 a více let). Zajímavostí je, že v období pandemie covidu-19 se naše základna ještě zvětšila a my jsme mezi sebe v roce 2021 přivítaly rekordní počet nových mažoretek.

Charakteristický pro MK Ballerisimo Hlučín není jen mažoretkový sport, ale také důraz na pohybovou a taneční techniku, baletní přípravu a gymnastiku. Kromě mažoretkových tréninků 2x týdně tak děvčata absolvují ještě 1x týdně takzvaný trénink PTP – pohybovou a taneční průpravu. Tréninky této průpravy zajišťuje Magdaléna Foltová, trenérkami a choreografkami soutěžních choreografií jsou Adéla Poštulková, Klára Janková, Karin Wronová, Gabriela Křížová a Viktorie Čejková. V klubu se nám již rýsují další nové trenérské naděje.

Kromě pravidelných tréninků během týdne trávíme mnoho času v tělocvičně i o víkendech. Každý víkend má soustředění jiné družstvo podle předem daného rozpisu v období září-prosince dané sportovní sezóny. Nejintenzivnější tréninky nastávají v období zimní přípravy, která připadá na leden a únor. V tomto období trávíme v tělocvičně nejvíce času a připravujeme se na nadcházející soutěžní sezónu. Kromě tréninků spolu ale prožíváme mnoho dobrodružství. Jezdíme společně na různé výlety (zoo, lasergame, exitgame, hrady, zámky, zábavní parky a další). Tyto společné výlety nám pomáhají ještě více stmelit kolektiv v klubu. V rámci letní přípravy před mistrovstvím světa tradičně odjíždíme do hor na osmidenní letní soustředění, na které se všichni vždy moc těšíme, protože právě zde si užíváme tu největší legraci a z letního soustředění si odvážíme vždy cenné vzpomínky a zážitky.

Na soutěžích se snažíme podat maximální výkony. Již od začátku našeho působení v mažoretkovém sportu soutěžíme pod Českou federací mažoretkového sportu. Podařilo se nám získat již mnoho titulů Mistryň ČR i světa. Úspěch, medaile a ocenění jsou to, co nás žene kupředu. MK Ballerisimo Hlučín bylo také již několikrát oceněno jako nejlepší sportovní klub města Hlučína.

Informace o MK Ballerisimu Hlučín můžete získat na webových stránkách klubu: www.ballerisimo.cz, na facebookové stránce Mažoretky MK Ballerisimo Hlučín, nebo také na stejnojmenném youtube kanále, kde naleznete naše soutěžní videa. Promo video klubu naleznete na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=pxPI0YGT2zo&t=75s .

Přejít nahoru