Víkend patřil školením

Ještě před zahájením soutěžní sezóny, která začne kvalifikacemi pro MČR, byla do kalendáře akcí zařazena tolik potřebná školení pro různé oblasti mažoretkového sportu. Na stejné téma – výklad pravidel a způsob hodnocení pro vedoucí, asistenty a instruktory, se školilo v Blatné, výklad vedla Hana Novotná, rozhodčí a v Hranicích, pod vedením Moniky Bergerové, hlavní rozhodčí. Smyslem těchto školení s ukázkami častých, méně častých, závažných i malých chyb je jejich eliminování u svěřenců a předcházet různým dohadům a nedorozuměním na soutěžích při hodnocení skutečné poroty.

V Hranicích bylo školení ve sportovním centru Naparia, tam se bude letos konat finále výkonnostní třídy B, tak účastnice dostaly možnost se s tímto prostředím seznámit.

Sokolovna v Kamenici zase patřila zdokonalování se v práci s praporem. Byla to první praktická dílna s tímto náčiním, kterou organizovala
federace, o to zajímavější, že ji vedly kolegyně ze slovenského Hlohovce, úspěšné v této disciplíně.

Paní Markéta Novotná, napsala:
„Velice ráda bych poděkovala za všechny účastníky Školení Flag 2019 u nás v Kamenici. Celý den byl krásně zorganizovaný a slečny Kristína
Zemanová a Petra Löfflerová, ze souboru Sašetky Hlohovec, se snažily předat co nejvíce zkušeností všem účastníkům. Získaly jsme mnoho nápadů a inspirace. Výsledkem školení Flag 2019 byla i minutová sestava s prapory, která potěšila hlavně vedoucí souboru ze Slovenska, paní PaedDr. Alexandru Kuruc. Paní Kuruc obětovala svůj čas a obě asistentky do Kamenice dovezla. Moc děkujeme za příležitost pořádat toto školení a doufáme, že budou další školení s tímto náčiním“.

 

 


Komentáře

 1. Lenka říká

  Dobrý večer,
  Bude nějaký záznam ze školení z flagu? Bohužel jsem se nemohla zúčastnit z důvodu nemoce.
  Předem děkuji za odpověď,
  Lenka Caltová, členka týmu Aliens DDM Písek

 2. … bohužel, záznam se nepořizoval
  Pokud bude zájem o práci s tímto náčiním, můžeme do kalendáře 2020 školení znovu zařadit
  Marta Pavelková

Napiš zprávu:

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*