Slučovat X Neslučovat

V průběhu posledních měsíců znovu padla otázka o slučování málo naplněných disciplín a věkových kategorií.
Varianty
I.
Neslučovat, pak by nebyly uděleny postupy do vyššího kola (pro malou účast není srovnání výkonů) a na MS by se tak zavřela cesta.
II.
Slučovat, ve sloučené disciplíně možnost postupů do finále a z finále jsou postupy na MS. Pak podle přihlášených počtů zahraničních účastníků startovat v původní formaci.
Slučování se aplikuje již několik let, jeho zavedení bylo důsledkem rozdělení formací do dvou výkonnostních tříd A,B a také rozšíření mažoretkového sportu o další disciplíny nebo věkové kategorie v nich.
Je nutné si uvědomit, že soutěž je zápolení dvou nebo více stran o něco, co je cenné pro všechny soutěžící a čeho není dost pro všechny, kde účastníkům jde o zisk vítězství a dalších hodnocení.
Ve federaci byl stanoven počet nejméně 5 formací v každé disciplíně a věkové kategorii. Tradičně se vyhlašují výsledky od 6. místa, ale počet šest byl přehlasován na pět. V kvalifikačních kolech počet 5 formací striktní není, tam je důležité dosáhnout bodové hranice pro postup do vyššího kola.
Základem pro určení slučování obdobných formací nebo ve věkových kategoriích je úplný seznam přihlášených formací. Jak jsme již informovali na webových stránkách, některé disciplíny se naplnily tak, že je nutné semifinálové kolo, jiné jsou jen v jednotkách. Redukcí a omezováním některých disciplín by se popíral rozvoj mažoretkového sportu; naplnění disciplín je stejné jako výkonnostní růst, trvá několik let.
Konečný seznam přihlášených formací uvádí ve třídě A počty formací v 61 disciplínách a věkových kategoriích, pouze ve třech je naplněnost po jedné formaci (mace, grandsenior baton a show) a méně jak 5 v šesti případech (2 baton, flag). Ve výkonnostní třídě B je pouze jen 1 skupina senior baton, u little kadetek se počty formací neřeší.
Závěr:
Všechny málo naplněné disciplíny budou sloučeny a sloučení bude s poznámkou u slučovaných formací na startovních listinách.

Monika Bergerová,
hlavní rozhodčí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru