12. ročník Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu 2005

<- 2004

2006 ->

Bělotín – Celkem čtyři stovky mažoretek se v sobotu 30. dubna sjedou do Bělotína, kde bude probíhat kvalifikace na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu 2005. Ta je součástí národního mistrovství, z něhož vzejde reprezentace ČR na mistrovství Evropy (ME) a European Grand Prix (EGP).
Soutěž slavnostně zahájí v 9:45 hodin starosta obce Mgr. Eduard Kavala. Dívky, rozdělené do třech věkových kategorií, kadetky od 8 do 10 let, juniorky ve věku 11 až 13 let a seniorky od 14 a více let, budou soutěžit ve dvou disciplínách. Začátek první disciplíny, pochodové defilé, soutěž skupin pom-pom a baton, je stanoven na 10 hodin. Pódiové sestavy, choreografie skupin pom-pom a baton, odstartují ve 14 hodin.
Výkony děvčat bude hodnotit čtyřčlenná porota podle pravidel platných v členských zemích IMA. Klasifikuje se choreografie, pohybová technika a práce s náčiním. Vyhlašování výsledků bude probíhat po každé věkové kategorii.
Velkolepou akci pořádá Obec Bělotín, Základní škola Bělotín, TJ Sokol Bělotín, Sbor dobrovolných hasičů Bělotín, Občanské sdružení Mažoretky pod záštitou RNDr. Ivana Kosatíka, hejtmana Olomouckého kraje, Ing. Jana Březiny, poslance Evropského parlamentu, RNDr. Jitky Seitlové, poslankyně Senátu ČR a Miroslava Kapouna, poslance Parlamentu ČR. (mat)

Mažoretky Náchod jdou do finále
Náchod – Další nemalý úspěch si na své konto přpsaly Mažoretky Náchod, které se zúčastnily semifinálových bojů, jež hostily Hořice. Náchodské kadetky a juniorky semifinálové klání v Hořicích ovládly, když nenašly přemožitelky, o něco méně se již dařilo seniorkám, které skončily páté. Postup do finálových bojů, které se uskuteční 11.-12.června v Přešticích, si kromě vítězných kadetek i juniorek zajistily z posledního postupového místa také seniorky.

24.06.2005
Náchodské mažoretky se staly mezi juniorkami Mistryněmi ČR
Náchod – Finále dvoudenního klání se ve třech kategoriích zúčastnilo celkem 32 celků. Ty se snažily co nejvíce zaujmout porotu s náčiním pom-pom neboli třásněmi.

První den bylo na programu pochodové defilé, kdy během stometrové vzdálenosti musely mažoretky ze sebe vydat to nejlepší. To se nejlépe povedlo právě náchodským kadetkám a juniorkám, jež získaly nejvíce bodů a po prvním dni vedly. Seniorkám z Náchoda se již tolik v této disciplíně nedařilo a v konkurenci 13 skupin skončily na sedmém místě.

Slibně rozjeté mistrovství dotáhly druhý den do zlatého konce právě náchodské juniorky, neboť ani v pódiové skladbě se nenašel lepší celek, kterému by porotci udělili vyšší počet bodů. Devatenáct šťastných juniorek si tak po zásluze odvezlo domů do Náchoda zlaté medaile a s nimi i právo účastnit se mistrovství Evropy, jež se koná v první polovině září v polském Opole.

Na stejné mistrovství pojednou i jejich mladší kolegyně, které sice v kategorii kadetek nedotáhly po pochodovém defilé mistrovství do zlatého konce, ale třetí nejlepší výkon v pódiové skladbě jim ve vyrovnané konkurenci těch nejlepších přinesl bronzovou medaili.
Desítka seniorek se po druhém dni mírně zlepšila, což ji vyneslo na konečné šesté místo. Tento dosažený výsledek mažoretky sice na ME přímo neposílá, ale dává jim naději v podobě možné nominace, pokud nebudou naplněny vyšší kvóty.

Juniorky se kvalifikovaly na ME
Přeštice/Náchod – Vynikajícím způsobem reprezentovaly zdejší region Mažoretky Náchod, které se výrazným způsobem prosadily na mistrovství České republiky, které hostily Přeštice. Náchodské juniorky s batonem zvítězily, čímž si zajistily účast na mistrovství Evropy v polském Opole, družstvo kadetek skončilo v Přešticích páté a seniorky se tohoto klání nezúčastnily. Další, tentokrát dílčí úspěch, si na své konto připsala Anička Bergerová, která byly vyhlášena nejkrásnější dívkou mistrovství.

Mažoretky ve Rtyni dominovaly
Náchodsko – Náchodské mažoretky mají za sebou další úspěšné vystoupení, když se ve Rtyni v Podkrkonoší zúčastnily kvalifikace skupin o postup na mistrovství České republiky. Mažoretky Náchod 3 vyhrály disciplínu baton kadetek, ve stejné disciplíně juniorek dominovaly Mažoretky Náchod 2. Seniorky náchodského oddílu skončily s batony druhé. Ještě úspěšnější byl zdejší oddíl s pom-pomy, kde náchodská děvčata ovládla všechny kategorie od kadetek po seniorky. Juniorky navíc za své vystoupení dostaly nejvyšší možnou známku – 10.