Bělotínský pohár putoval do Karviné

Oblíbenost pohárových soutěží mažoretek, alespoň na Moravě, je až neskutečná. Takové soutěže jsou pro mažoretky dobrým tréninkem před rozhodčími. Výhodami pro soutěžící v Bělotíně bylo jak sestavení poroty; hodnotili stejní rozhodčí, jako v Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a mažoretek (MČR), tak soutěžní plocha; hladké parkety byly překryty standardizovaným povrchem, takže i úplní začátečníci si mohli vyzkoušet „naostro“ jeho vlastnosti.
Přesto, že startující byli zapsáni na jednu startovní listinu, bez rozdílu, zda už mají start v MČR za sebou nebo se teprve na svoji premiéru připravují, byla některá výsledná pořadí milým překvapením. To svědčí o tom, že s dětmi pracují kvalifikovaní trenéři, o dobrém vedení tréninků a také o zájmu dětí a podpoře rodičů. Už z této úrovně soutěží je zřejmé, že se výkony začínajících s pokročilými dotahují a vyrovnávají.
Za nejvyšší počet získaných medailí byl udělen starostou obce Bělotnínský pohár Michelle Karviná. Michelle byla zároveň i největší výpravou. Nadšení mažoretek pro soutěž je obdivuhodné a pohár si zasloužily.

Bělotínský pohár 2016 (242)
BAT JUNIORKY solo – vyhlášení

Pan starosta ve své úvodní zdravici vzpomněl na první soutěže, které se v Bělotíně konaly. Od té doby se opakovaly každoročně, tentokrát po 14. Tehdy se mažoretky považovaly za jakýsi amerikanizmus, jen málokdo věděl o čem to je. Dnes jsou mažoretky životním stylem, je to sport, který má své místo nejen v Bělotíně, ale ve všech krajích České republiky, v zahraničí už překročil hranice Evropy a šíří se dál. Dokonce i v Bělotíně startovala děvčata z Polska, z Ozimku a získala i jednu z medailí.
K celkovému průběhu soutěže přispělo úvodní rozdělení šaten. Zázemí školy v Bělotíně je jedno z mála míst, kde jsou šatny v dostatečném počtu a prostorově odpovídají i velikosti skupiny. Bufet, kterým je škola vybavená, byl dobře zásoben rychlým občerstvením a pro gurmány nabízel smažené řízky s bramborovým salátem.


Oficiální stránky soutěže Oficiální stránky soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru