BLATNÁ – MČR 2023

Změna struktury zařazování malých formací do samostatných soutěží přinesla možnost využití i prostorově menších sportovních objektů, což je důležité. 

Volných kapacit větších hal se v termínech na přelomu zimy a jara nedostává, o volné prostory k soutěžím je nouze. Tak se mohlo po osmi letech zařadit kvalifikační kolo do Blatné, a sokolovna znovu ožila mažoretkovým sportem. 

Po páté se do Blatné sjely kluby z 21 českých měst
– Ametyst DDM Nýrsko
– Cheeky Cheerky Hradec Králové
– Crazy mažoretky Roudnice nad Labem
– Glory Praha 4 Chodov
– Kaspi Přeštice
– Koloseum Dance Team Štěnovice
– Květinky Kladno
– Lassies Brno
– LV 2 Sokol Písek
– Magma Dance Havlíčkův Brod
– Mažoretky Borek
– Mažoretky Hraběnky Kamenice
– Mažoretky Panterky Dolní Beřkovice
– Mažoretky Písek
– Mažoretky Sirius Praha
– Mažoretky Uniké DDM Modřany Praha
– Minima Husinec
– Prezioso Sokol Blatná
– Sevensport Příbram
– Středisko volného času Trutnov
– Vinohradské mažoretky DDM Praha

 

Číslo 21 je letos pro klub mažoretek Prezioso Sokol Blatná, který byl místním pořadatelem, ve znamení přesně 21 soutěžní sezóny. To řadí klub k pamětníkům, ale také klub patří k těm, kteří se svými výkony drží v popředí. Na organizaci soutěže byl klub pyšný, v zahajovacím ceremoniálu byl nesen za místního pořadatele prapor TJ Sokol Blatná.

Mažoretky se ve městě těší oblibě, což bylo zřejmé z divácky naplněné sokolovny, soutěžní atmosféry a mnoha dárků, které rozdaly závodnicím.

V exhibičním vystoupení diváci ocenili skupinu nejmenších mažoretek, stejně jako skupinu juniorek a seniorek, které nezklamaly působivými choreografiemi.

Dle slov paní Blanky Malinové, starostky Sokola, slaví letos své výročí i sokolovna, byla postavena přesně před devadesáti lety. Na tehdejší dobu to byla pro město velkolepá stavba, ostatně slouží dodnes.

Přesto, že to byla kvalifikace malých formací a v odpoledním programu soutěžila méně početná výkonnostní třída B, závěrečné skladba Hooray majorettes byla stejně jako v Chotěboři působivá a plocha zaplněná. Byl to pěkný divácký zážitek.

I z této kvalifikace postoupí některé formace až na mistrovství světa a které to budou rozhodne semifinále a finále. Pro závodnice, které na postupová místa nedosáhnou, to určitě nebude ztracená sezóna, mohou se ještě těšit z úspěchů na evropském a světovém poháru nebo také na Memoriálu Jiřího Necida.

Děkujeme.

V divácky zaplněné blatenské sokolovně bylo zahájeno v pořadí druhé kvalifikační kolo pro Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a mažoretek. Kvalifikační kolo pozdravila paní Blanka Malinová, starostka TJ Sokol a oficiálně ji pak zahájil pan Robert Flanderka, starosta města.

Na startovní listinu bylo zapsáno 150 formací z 21 klubů.

K hodnocení startovních čísel zasedla sedmičlenná porota.

Poprvé zkoušíme vysílat přes Instagram: https://www.instagram.com/mazoretkovy_sport/live/

Přejít nahoru