V Chotěboři byla zahájena 30. sezóna MČR

Ve sportovní hale v Chotěboři byla v sobotu 18.03. kvalifikačním kolem pro Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu zahájena 30. soutěžní sezóna.

Zároveň se vůbec poprvé konalo školení zahraničních rozhodčích na moderních technologiích v aplikaci Qsore, která byla vyvinutá pro mažoretkový sport.

Každoroční kvalifikační kola jsou startem do nové soutěžní sezóny, ta letošní je již třicátá v nepřetržité řadě.

Vzrůstající trend počtu přihlašovaných malých formací dal podnět ke změně struktury a malé formace startují s náčiním hůlka a třásně samostatně, bez skupin a v obou výkonnostních třídách.

Takový model umožňuje zahájit soutěžní sezónu již v březnových termínech, což je při celkovém počtu 1150 formací nezbytné.

Nevýhodou však je v vysoká obsazenost hal, tréninky a soutěže v jiných sportech, které se k halám váží, mají přednost.

Ředitelství DDM Junior halu s využitím své diplomacie zajistilo a do Chotěboře se tak mohlo sjet 21 klubů z Čech, Moravy i Slezska:
– SK Provo Brno

Soutěžní formace, kterých bylo na startovní listiny zapsáno 200, tentokrát hodnotilo 20 rozhodčích: oficiálně jmenovaná porota a zahraniční hodnotitelé z Bulharska a Polska. Pro zahraniční kolegy to byl náročný den, absolvování hodnocení celé kvalifikace byla pro ně praktickou části k získání certifikátu IFMS.

Pan Ondřej Kozub, starosta města, svou přítomností podpořil nejen místní mažoretky klubu Bella Junior, ale také poděkoval místnímu pořadateli DDM Junior, paní Aleně Jandové, ředitelce soutěže paní Lence Ondráčkové a České federaci mažoretkového sportu, pozdravil zahraniční hosty, vyjádřil kompliment zahajovacímu ceremoniálu a rozloučil se slovy, že příště zase v Chotěboři.

Na kvalifikaci byl také přítomen programátor a správce aplikace QScore, kteří dohlíželi na fungování druhého systému. Druhá sada je stála v přípravě dost nervů a spoustu hodin strávených instalováním a konfigurací. Systém fungoval a od této chvíle mohou současně běžet i dvě soutěže v jeden den.

V neděli, v prostorách DDM, pokračoval seminář zahraničních rozhodčích.

DDM Junior Chotěboř se zapojil do organizování soutěže pro MČR letos již po šesté, děkujeme.