Bludičky – Fantasy Přerov

V přerovské ZUŠ působil pan učitel Jaroslav Gajsbacher (tanečník olomouckého baletu), který vedl skupinu Bludičky při ZUŠ Přerov, tam působil i Milan Ludvík a s panem Gaisbacherem spolupracovali.

Mažoretky, s jejich rozvojem a náročnější přípravou, později nezapadaly do koncepce tanečního oboru, tak se přemístily do Střediska volného času Atlas a Bios, kde se k panu Gaisbacherovi přidala Zuzana Crhová (roz. Horváthová) a společně vedli skupinu Berušky a starší Světlušky. Později se k trénování přidala Kateřina Krmelová (dnes Večeřa). 

V roce 2014 se tyto dvě trenérky společně s Broňou Valentovou rozhodly založit vlastní soubor Fantasy Přerov. Na fotografii jsou stále aktivní děvčata, která nyní sama trénují a to: Kateřina Valentová, Adéla Krmelová, Agáta Chmelařová, Lucie Laitochová, Barbora Lukešová, Natálie Petrová a Adéla Langová.

Média team k projektu 10. let Mistrovství Světa

Fantasy Přerov

Fantasy je skvělý tým, vždycky se s ním pobavím.
Trénujeme s radostí, těšíme se z vítězství.
Jedeme vždy naplno, jsme Fantasy – tak do toho!!!
Tento náš pokřik přesně mluví o tom, jaké hodnoty v našem souboru vyznáváme

– Je pro nás důležitý dobrý kolektiv. Tedy takový kolektiv, který se dokáže podpořit, ve kterém nebují šikana a kde se silnější nepovyšují, ale naopak slabším pomáhají.
– Je pro nás důležité, aby naše aktivity nebyly jenom dril v tělocvičně, ale aby tréninky děvčata bavily. A aby během soustředění a na cestách děvčata zažila i nějakou tu legraci a pěkné chvíle.
– Radost z pohybu – to je celoživotní nastavení a toho chceme naším počínáním docílit. Našim cílem je to, aby děvčata měla ráda pohyb, sport a uměla smysluplně trávit svůj volný čas i v dospělosti. (Mažoretky – i když je to naše srdeční záležitost – je živit nebudou 😉)
– Vítězství nás vždy moc potěší, ale umíme se radovat i z malých, osobních vítězství. Je pro nás také důležité vědět to, že i neúspěch člověka posouvá a je důležitou součástí života.
– Věříme, že pokud dáme do svého fyzického i psychického rozvoje, disciplíny a odhodlání maximum, tak to přinese své ovoce. Pouze takto můžeme být sami se sebou spokojeni bez ohledu na hodnocení poroty. Každé hodnocení nás ale posouvá dál.
– Být týmový hráč pro nás znamená vzájemnou podporu, úctu a respekt ke každému z nás.

Za mažoretkový soubor Fantasy Přerov Broňa Valentová.

 

Pozn. Media tým: Článek byl na přání autora upraven.

Kromě nás tyto zásady s námi vyznávala i drtivá většina rodičů, kterým za veškerou jejich podporu touto cestou z celého srdce děkujeme

Bohužel náš soubor zahltili i tací rodiče, kteří tyto naše zásady zaměnili za vlastní nenaplněné ambice. Začalo bujet vzájemné osočování, nedůvěra, urážky a vulgarity. To vše se začalo přenášet i do dětského kolektivu.

Časem se tato nálada přenesla i do našeho organizačního týmu, což nyní vyústilo v nutnost přerušit na nějakou dobu pravidelnou tréninkovou činnost našeho spolku a od všeho si na chvíli odpočinout.

Ve čtvrtek 10.8. proběhla poslední porada trenérů a byly probrány možnosti další případné podpory dětí. Ve velmi klidné a přátelské atmosféře se trenérky pompomu Adéla Krmelová, Barbora Lukešová a Natálie Petrová rozhodly, že budou i nadále pokračovat ve svých tréninkových aktivitách, tentokrát pod záštitou jiného subjektu. Mají v tom naši plnou podporu. Administrativní záležitosti jsou v jednání. Těšíme se, že děvčata budou mít možnost pokračovat a my jim budeme držet palce a fandit jim.

Všem se vám omlouváme za vzniklé komplikace. Přejeme Vám mnoho úspěchů a štěstí. Dětem přejeme radost z pohybu, ať už budou sportovat kdekoliv. Ještě jednou děkujeme za předchozí podporu a nyní za pochopení našich kroků.

V letošním roce se koná X. ročník Mistrovství Světa v mažoretkovém sportu, tentokrát v Ostravě.

Nebylo by tedy od věci vzpomenout na některé okamžiky z roku 2013 a konfrontovat je se současností 🙂

 

Přejít nahoru