Nejmodernější atletickou halu v České republice obsadí mažoretkový sport

Téměř 700 SOUTĚŽNÍCH FORMACÍ se přihlásilo v rekordním čase, během jednoho týdne po spuštění aplikace, na jubilejní, X. ročník Mistrovství světa v mažoretkovém sportu a světový pohár. Zatímco předešlé ročníky byly poznamenány důsledky pandemie covidu, ten letošní se již od samého začátku připravuje bez omezovacích vládních nařízení. Místem konání je město Ostrava, která spolu s Moravskoslezským krajem akci podpořila a tak nic nebrání tomu, aby se atletická hala zaplnila třemi tisícovkami závodnic.

Vedení haly spolu s organizátorem, kterým je Česká federace mažoretkového sportu, pracují na náročné přípravě. Důležitým dnem bylo pondělí, 24.07., kdy se konala pracovní porada realizačního štábů s vedením haly na místě samém. Nejpočetnější zahraniční výpravu tvoří závodnice z Polska, nejvzdálenější z Kyrgyzstánu. Domácí závodnice jsou nominovány z MČR v mažoretkovém sportu, nejsilněji je zastoupen Moravskoslezský kraj, tam je také koncentrováno nejvíce mažoretkových klubů.

Po čtyři dny, 23.-26.08., bude hala zářit mládím, pestrými kostýmy a rozmanitou hudbou mnoha žánrů, s různými druhy náčiní (hůlka, třásně, prapor nebo kombinace), ve skupinách (8-25 členů) nebo v malých formacích (sólo, duo-trio, mini).

Média team ČFMS

Přejít nahoru