ČFMS Newsletter III. 2024

MČR 2024 a další novinky

Informace po kvalifikačních kolech v Chotěboři a Návsí
Po ukončení kvalifikačních kol vybraných malých formací byla vygenerována sestava všech startujících v sestupném pořadí. Dle počtu bodů byly uděleny přímé postupy (do finále) a postupy do semifinále.

POHÁROVKY – DRAHOTUŠE A CHOTĚBOŘ
Pro formace, které na patřičný počet bodů nedosáhly, jsou připraveny pohárové soutěže 20.04. v Drahotuších a 12.05. v Chotěboři. Zde mají závodnice možnost získat nejen kýžené medaile, bude udělen i první pohár Nový impuls a je zde ještě otevřená možnost získat i postup (dle získaných bodů).

Účast není omezená, ani územně, ani počtem formací, účastnit se mohou i formace nezúčastněné v Chotěboři či Návsí, dále formace, které do MČR přihlášeny nebyly a stejná formace se může zúčastnit obou pohárových soutěží, stejně jako se přihlásit i do mezinárodní soutěže MJN. Smyslem je udržet motivaci, nepolevovat, pracovat na zlepšení výkonnostní úrovně nebo se jen seznámit s prostředím mažoretkového sportu.

Tento letošní model byl předmětem jednání na celorepublikovém semináři a nezapomnělo se ani na závodnice, které nepostoupily a musely by čekat na novou příležitost do příští sezóny. Proto byly do kalendáře dodatečně doplněny pohárové soutěže (Drahotuše byly i jako rezerva pro přihlášky do MČR, ale další kvalifikace se nenaplnila, zůstala v nabídce jednodenní pohárová soutěž).

Termín pohárové soutěže v Drahotuších je již příští týden. Ukončení přihlášek nejpozději do pondělí, 15.04., (poté už jen individuálně). Pokud by se stalo a nebude o soutěž dostatečný zájem, přihlášeným klubům by pak byl nabídnutý přesun (Chotěboř, Kroměříž pouze v případě uvolněné kapacity nebo až na MJN). Přihlašování obvyklým způsobem, přes QScore. Případné dotazy na qscore@majoretsport.cz

Zelené karty do semifinále
Zelená karta byla udělená pouze Kroupové Denise, formace sólo flag senior a sólo baton senior st., důvodem byla zdravotní indispozice (zlomenina). Denisa Kroupová byla loňskou medailistkou na MS v Ostravě.

ZMĚNA ve startovní listině Radotín, semifinále
Na základě požadavku z důvodu pondělních přijímacích zkoušek na SŠ (15.04.) byly prohozeny disciplíny: seniorky SÓLO MLADŠÍ bat a seniorky SÓLO STARŠÍ bat.

Požadavek bohužel přišel až po zveřejnění startovních listin. V tomto případě bylo výjimečně požadavku vyhověno, ale v budoucnu není možné měnit pořadí zveřejněných disciplín ani z vážných důvodů!

Termíny soutěží na další sezónu jsou známy včas, nejpozději po celorepublikovém semináři, pokud kolidují s termíny přijímacích zkoušek, maturit, zkoušek a státnic na VŠ, škol v přírodě, školních výletů, stáží, obecních slavností, či jiných událostí, pak je na zvážení, do kterých akcí dle soutěžního kalendáře se formace přihlásí. Pokud takové termíny známé nejsou a nastane případ, že kolidují se soutěžním kalendářem, pak je v kompetenci vedoucího klubu, aby včas, před zveřejněním startovních listin, podal k sestavování disciplín svůj požadavek.

Ze soutěží
Pohárová soutěž v Bělotíně nastartovala vstup do 31. soutěžní sezóny, přihlášené formace nastínily úroveň sezóny včetně možnosti srovnání alespoň s několika formacemi do MČR nezařazených

Chotěboř tentokrát dvoudenní, prostor pro rozcvičování byl v sousedním objektu, ale vybavený přenosem pro orientaci závodnic o stavu soutěže.

Od technické rozhodčí byly udělovány nejčastěji tyto technické srážky:
· nedodržení výšky výhozu a délky přehozu junior/senior u VŠECH členů, srážka 0,5
· nedotočení spinu u všech členů do 360 stupňů, srážky 0,5
· předčasné ukončení stop figury, srážka 0,2 bodů
· absence ukončení kostýmu (lodička, čelenka) viditelně, srážka 0,3
· odhalená záda, srážka 0,3
· použití sypkých třpytek, srážka 0,5

Dále byly uděleny technické srážky za
· absenci obutí
· nedodržení minimální výše podpatku
· průhledný flag
· předčasný nástup (vstup na plochu před ohlášením hlasatelem)
· průhledné sukně

Technické chyby zbytečně snižují celkovou známku, opakovaně se na tyto chyby upozorňuje, přesto se stále vyskytují. Omluvitelné (nikoliv prominuté) jsou u nově zapojených klubů, tam se může stát, že pravidla nemá nový klub do ještě osvojená.

Bystřice-Návsí
… chtěla bych touto cestou moc pochválit kvalifikaci v Návsí. Hala je moc krásná a pro kvalifikaci sól dobře vybavená. Zároveň bych chtěla vyjádřit poděkování organizačními týmu. Bufet byl dobře zásobený, možná kafe mohlo být lepší, ale to nevadí. Sezení pro diváky bylo dostačující s dobrým výhledem. Malý dáreček pro vedoucí, kde byly samé praktické věci, co využijeme při trénování svěřenců, také velmi potěšil. A mě osobně velmi potěšil přebalovací pult na čistých záchodech. Už teď se těšíme na další kvalifikaci zase zde, kterou věřím, že tým Dračice uspořádá v další sezóně…“
Moc děkujeme trenérky a rodiče LEXY

Výkonnostní třídy
Po semifinále vybraných malých formací se dle počtu získaných bodů rozdělí formace do výkonnostní třídy A a B, finále obou tříd je o stejném víkendu, Řepy 18. a 19.05.

Ostatní formace se budou dělit na výkonnostní třídy po ukončení kvalifikačních kol pro malé a velké formace, tj. po Hradci nad Moravicí, finále v Karviné 25. a 26.05.

Možnosti reprezentace
1) Galerie M+M, Hranice
Letní zahradní slavnost v Galerii M+M, termín 15.06., požadují vystoupení mažoretek v provizoriu zahrady. Účast finančně podpoří starosta obce Bělotína, mail: starosta@belotin.cz

2) Sport pro všechny
Nabízí účast klubům ČFMS na akci ČASPV
Republiková přehlídka pohybových skladeb 2024 – OPEN
Místo konání: Olomouc
Termín: 25. 5. 2024
Uzávěrka přihlášek: 7. 5. 2024 Podrobnější informace (propozice, cena…) ZDE
Termín koliduje s finále v Karviné, snad by se mohla zúčastnit některá z formací startujících až v nedělním programu. Účast podpoří federace.

3) Pozvání na Mezinárodní jarní karneval na Sicílií, termín 27.-28.04.2024, příjezd 26.04., nejlépe v kombinaci s dechovkou
Skupina dostane zdarma ubytování v hotelu s plnou penzí na 3 noci, mail: info@majoretsport.cz

Vzdělávání
Pro přípravu školení podzim/zima můžete nabídnout vhodný prostor přímo ve vašem městě (obci) nebo v dojezdové vzdálenosti, lektoři přijedou za vámi, podmínkou je účast minimálního počtu 15 osob. K dispozici jsou zatím tyto termíny:
září 21., 22., 28., 29., říjen 5., 6., 12., 13., 19., 20., 26., 27., listopad 2.,3., 9., 10.

Aplikace QScore
Aplikace je určena pro mažoretkový sport, udělený přístup do aplikace je trvalý a neodepírá se ani těm, kteří nejsou již aktivní, tj. mají členy i klub v archivu.

Uživatel spravuje údaje o svém klubu a členech a vidí všechny členy v aplikaci, může si otevřít detail. Z detailu lze vyčíst jméno, klub, věk, obdobně jako vyčte ze startovních nebo výsledkových listin.

Aplikace není určena pro podávání informací o členech třetím osobám

Přejít nahoru