Informace po kvalifikačních kolech v Chotěboři a Návsí

Po ukončení kvalifikačních kol vybraných malých formací byla vygenerována sestava všech startujících v sestupném pořadí. Dle počtu bodů byly uděleny přímé postupy (do finále) a postupy do semifinále.

Pro formace, které na patřičný počet bodů nedosáhly (nejsou označeny barevně), jsou připraveny pohárové soutěže 20.04. v Drahotuších a 12.05. v Chotěboři.

Zde mají závodnice možnost získat nejen kýžené medaile, bude udělen i první pohár Nový impuls a je zde ještě otevřená možnost získat i postup (dle získaných bodů).

Účast není omezená, ani územně, ani počtem formací, účastnit se mohou i formace nezúčastněné v Chotěboři či Návsí, dále formace, které do MČR přihlášeny nebyly a stejná formace se může zúčastnit obou pohárových soutěží, stejně jako se přihlásit i do mezinárodní soutěže MJN. Smyslem je udržet motivaci, nepolevovat, pracovat na zlepšení výkonnostní úrovně nebo se jen seznámit s prostředím mažoretkového sportu.

Tento letošní model byl předmětem jednání na celorepublikovém semináři a nezapomnělo se ani na závodnice, které nepostoupily a musely by čekat na novou příležitost do příští sezóny. Proto byly do kalendáře dodatečně doplněny pohárové soutěže (Drahotuše byly i jako rezerva pro přihlášky do MČR, ale další kvalifikace se nenaplnila, tak zůstala v nabídce jednodenní pohárová soutěž).

Termín pohárové soutěže v Drahotuších je již příští týden. Ukončení přihlášek nejpozději do pondělí, 15.04., (poté už jen individuálně). Pokud by se stalo a nebude o soutěž dostatečný zájem, přihlášeným klubům by pak byl nabídnutý přesun (Chotěboř, Kroměříž pouze v případě uvolněné kapacity nebo až na MJN). Přihlašování obvyklým způsobem: ZDE

Případné dotazy na qscore@majoretsport.cz

Přejít nahoru