ČFMS Newsletter XXIV. 2022

Z listopadového summitu
Program summitu byl proložen dotazy, diskuznímu příspěvky, poprvé i losováním. Zatímco v minulých letech byly jmenovány kluby „nej“, letos tomu bylo trochu jinak. V ohlédnutí za sezónou 2022 byly kluby losovány.

Podnět na změnu byl vyslyšen, přesto, že nepadl návrh, jak ocenit i ty, kteří s ohledem na velikost klubu nemohou na „nej“ dosáhnout. Do losování byly zařazeny všechny kluby 29. ročníku Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

Na rozjezd se vylosovalo šest klubů (šest se vyhlašuje na soutěžích). Pokud nikdo z vylosovaného klubu na summitu nebyl, losovalo se znovu. Vylosovaná „šestka“:

Mažoretky Severovýchod Zábřeh
Koloseum Dance Team Štěnovice
MiKaDo Karviná
Gina Brodek u Přerova
Dračice Bystřice
Grace Brno

Do dalšího losování, byla zařazena pořadová čísla dle prezenční listiny, celkem 102. Pokud vylosovaný už přítomen nebyl, losovalo se znovu, cenu si odnesli

Černá Hana, Elité Ostrava
Drzewianá Ilona, Elements TJ Sokol Petřvald
Duda Jiří, AMA Opava
Janková Klára, MK Ballerisimo Hlučín
Josefi René, Elements ZJ Sokol Petřvald
Krečmerová Eva, Juventus Karviná
Ondráčková Lenka, Bella junior Chotěboř
Poláková Michaela, Michelle Karviná
Roganská Lea, Lassies Brno
Sedlářová Lenka, Lexy Kroměříž
Stříbrská Ivana, Bailar Praha – Petrovice
Valentová Bronislava, Fantasy Přerov

Jednou z cen byla Foto publikace z MS
Publikace obsahuje asi 200 fotografií, které náhodně vybral a poskytl fotoateliér Mijoka s.r.o.

Je to zajímavý počin, publikaci lze sestavit různě, možná by se dalo zapracovat i na počtu zveřejněných snímků. Pokud se publikace líbila a obdržíme nějakou zpětnou vazbu, pak můžeme nejen pokračovat, ale především pracovat na obsahu.

————————-
Aktualizace soutěžních pravidel

Bodová hranice věku u sólových formací seniorek s hůlkou a třásněmi, stejně jako rozdělení disciplíny „klasik“ a „drums“, byly zveřejněny v předešlém vydání. V reakci na moderní trendy a vývoj, kdy se zvyšuje kvalitativní výkonnost mažoretkového sportu, se pravidla přizpůsobují vývoji v oblasti B – pohybová technika a v oblasti C – práce s náčiním.

Veškeré aktualizace jsou v pravidlech vyznačeny barevným podkladem.

———————–

Anketa o slučování disciplín

Výsledky ankety v názorech na slučování formací, která byla zveřejněné na webu v květnu a ukončená v říjnu, jsou celkem jednoznačné:
– varianta I, slučovat do min. počtu pěti formací 50 ANO / 15 NE
– varianta II, nevyhlašovat formace málo naplněné 53 NE / 8 ANO,
– varianta III, jiné podněty 6 podnětů
– varianta IV, kluby se přizpůsobí 54 NE / 5 ANO.

Absolutní většina respondentů hlasovala pro variantu naplnění disciplíny do počtu nejméně pěti formací, což je současný stav a je uveden v soutěžním řádu. O případné změně, že by si klub sám vybral, kam formací zařadí v případě malého počtu přihlášek bylo jednoznačně hlasováno, že ne. O dalších podnětech podrobněji na webových stránkách

——————-
Školení, semináře 2023

V kalendáři akcí jsou zapsána následující školení:

07.01. pohybová průprava + hůlka, Hradec Králové, lektoruje Anna Merenusová, (asistovat budou úspěšné závodnice dle výběru lektorky)

24.09., 08.10. a 15.10. – třídenní navazující seminář pohybové průpravy pro pokročilé (pro absolventy jednodenních školení), s lektorkami UP Olomouc

10. – 12.11. školení pro získání odbornosti instruktor mažoretek III. třídy, licence C

Jednodenní školení jsou v přípravě, budou zařazeny v termínech po ukončení sezóny, do kalendáře budou včas doplňovány.

Zvažuje se termín školení pro získání licence B, počet uchazečů v turnusu bude omezený, předběžné přihlášky pro průzkum zájmu můžete zasílat volnou formou na info@majoretsport.cz

——————–
Mažoretkový sport a Okresní sdružení ČUS

Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby se mohou ucházet o členství v ČUS po okresní linii, je to úplně něco jiného než žádosti a přijímání svazů do ČUS.

Informace, jak fungují okresní sdružení ČUS a co nabízí je na webu zde: https://www.cuscz.cz/sluzby-se…

 

Přejít nahoru